Slovenská liga v koncoch, prišla o štyri tímy: Aha, čo môže zachrániť hokej na Slovensku!

Ilustračné foto: HC 46 Bemaco Bardejov v prvej lige skončiliIlustračné foto: HC 46 Bemaco Bardejov v prvej lige skončili Zdroj: SITA

BUDAPEŠŤ, BARDEJOV - Aj druhá najvyššia slovenská hokejová súťaž možno bude mať v budúcej sezóne zahraničného účastníka. V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom prišla I. liga o štyroch účastníkov Nové Zámky, Bardejov, Senicu a Humenné, neistá je situácia v Prešove. Záujem štartovať v prvej lige prejavil víťaz II. ligy HK 96 Nitra, v súťaži by mala hrať aj rezerva MHC Martin a najnovšie je údajne v hre aj príchod tímu z Maďarska - KMH Budapešť.

Jasnejšie v danej téme bude po valnom zhromaždení Združenia oddielov a klubov I. ligy (ZOK I. HL), ktoré sa uskutoční v stredu. "S Budapešťou rokujeme a je možné, že príde do ligy ako jedenáste mužstvo. Definitíva padne v stredu. Ak by Budapešť išla do I. ligy, odohrala by iba základnú časť a postúpiť do Tipsport ligy by teda nemohla," cituje predsedu ZOK I. HL Róberta Ľuptáka portál prvaliga.sk.

Prihlášku do I. HL 2016/2017 podalo v stanovenom termíne do konca apríla dovedna deväť tímov. "Sú nimi Detva, Michalovce, Trnava, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš, Prešov, Považská Bystrica, Topoľčany a nováčikom bude MHC Martin "B". Nad Nitrou zatiaľ visí otáznik. Senica sa zatiaľ prihlásila len do II. ligy, no čakáme, či nezmení svoj postoj. Viac-menej počítame s desiatimi účastníkmi. Bardejov definitívne končí,“ pokračoval Ľupták. V súvislosti s novým ročníkom I. HL je neistá aj účasť tímu HK Orange 20, ktorý odohral časť uplynulej sezóny v druhej najvyššej súťaži.

Krvácajúcu prvú ligu by teda mohol zachrániť maďarský klub, v najvyššej súťaži je už teraz isté, že žiaden maďarský klub nebude, upozornil Športky šéf ligy Richard Lintner. Do Tipsport Ligy by rád aj Vsetín, ten si hodlá kúpiť licenciu od Piešťan. Lintner to rezolútne vylúčil. Dôkazom, že globalizácia je aj v hokeji, môže byť Slovan, ktorý hrá už štyri roky KHL, odísť do zahraničia chceli pred rokmi aj Košice a Piešťany.

Viac o téme: HC 46 Bemaco Bardejov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: kt; Športky; SITA

Súvisiace články