Kozák jednotlivcov nehodnotil: Výhrady mal k druhému polčasu

Ján KozákJán Kozák Zdroj: SITA

WELS - Aj bez najväčších opôr zvládli slovenskí futbalisti v piatok prípravný zápas s Gruzínskom rakúskom Welse. Tréner nováčika na EURO Ján Kozák bol po výhre 3:1 s výkonom zostavy, v ktorej chýbali Martin Škrtel, Marek Hamšík, Juraj Kucka, Vladimír Weiss ml. či Ján Ďurica a Matúš Kozáčik spokojný.

Hralo sa pomerne v teplom počasí (26 stupňov Celzia) a na tempe to bolo poznať. Zrejme aj v hráčoch bola obava nezraniť sa pred finálovým turnajom ME. Kozákovi sa pozdával prvý polčas, v ktorom už v 5. minúte otvoril skóre Adam Nemec po peknej prihrávke od debutanta v reprezentačnom drese Matúša Bera. V druhom sa viac do hry dostali aj gruzínski zverenci bývalého kouča SR Vladimíra Weissa staršieho. "Prvý polčas až na malé nedostatky v krídelných priestoroch, kde sa nám súper dva-trikrát dostal za chrbát, sme boli dobre pripravení na súpera. Vedeli sme čo hrajú a čo budú hrať. Dobrá bola kontrola lopty aj prechodová fáza. V druhom polčase sme už nemali takú kontrolu nad hrou ako by som si predstavoval. Ale aj oni majú dobrú kvalitu a v budúcnosti dosiahnu dobré výsledky," hodnotil v mixzóne duel tréner SR.

Ten pošle ostrieľaných harcovníkov až do nedeľňajšieho druhého prípravného zápasu na pôde úradujúcich majstrov sveta Nemcov v Augsburgu (17.45 hod.). V piatok nasadil do hry aj trio mladíkov z výberu do 21-rokov Milana Škriniara, Bera a Adama Zreľáka. Práve Zreľák si v jeho druhom repreštarte otvoril gólový účet. Kozák však po zápase nechcel výkony jednotlivých hráčov hodnotiť, resp. naznačiť, či ho niekto aj z ďalších hráčov presvedčil o oprávnenosti prieniku do konečnej 23-člennej nominácie na EURO. "Teraz krátko po zápase nerád by som hneď hodnotil jednotlivcov. Futbal je kolektívna hra. Niekomu sa darilo viac, niekomu menej. Ale podali dobré výkony," vysvetlil.

Viac o téme: Ján Kozák Slovensko Gruzínsko