Fanúšikov pobúril symbol reprezentantov: Sokoli? Skôr lacná napodobenina a plagiát!

BRATISLAVA - Nepáči sa im to! Slovenský futbalový zväz na čele s prezidentom Jánom Kováčikom v deň oznámenia finálnej nominácie zverejnili nový symbol slovenských futbalistov. Tých má reprezentovať farebné logo pripomínajúce sokola a samotní reprezentanti sa mali označovať ako Slovenskí sokoli. Táto predstava sa však národným fanúšikom vôbec nepozdáva.

Ešte predtým ako kouč Ján Kozák povedal konečnú nomináciu hráčov, ktorí vycestujú na záverečný šampionát do Francúzska, zverejnili symbol slovenskej reprezentácie. Zväz hľadal taký, ktorý by inšpiroval a spájal tradície s modernou rýchlou dobou. Mladej generácii chcel ukázať nové vzory, tie často predstavujú špičkoví športovci, v tomto prípade futbaloví reprezentanti. Ideálne vlastnosti našli u sokola. 


"Väčšina fanúšikov nemá rada zväz, no každý miluje národný tím. A-mužstvo bude využívať označenie Slovenskí sokoli, mládežnícke reprezentácie od 21 po 15 rokov budú vystupovať ako sokolíci," prezradil marketingový riaditeľ SFZ Jaroslav Šišolák. 

Futbaloví fanúšikovia z tohto loga vôbec nie sú nadšení, čo patrične dali najavo aj na sociálnej sieti. Vyčítajú mu takmer všetko - nekreativitu, jednoduchosť a spomínajú aj trestný čin plagiátorstvo.

"Ak za toto niekto skasíroval stovky ba tisícky eur, strašné. Vyzerá, ako by ho robilo dieťa na základnej škole," komentovali symbol čitatelia. Ďalší prikladali ako fotodôkazy kopírovania s inými zahraničnými logami. "Čisté plagiátorstvo! Ak za to ešte niekto zobral peniaze, tak to boli peniaze zadarmo. Ktokoľvek vymyslí originálnejsie logo pri tlačení na toalete," pridal sa do diskusie ďalší.

Druhým príkladom bolo aj logo, ktoré si môžete kúpiť na internetovej stránke:


Ďalší priaznivci slovenského futbalu vyčítajú Zväzu nekreativitu a veľkú podobnosť s hokejovými symbolmi a to hlavne dvoma. Prvým je kohút na dresoch francúzskej reprezentácie a druhým znak hokejového Slovana Bratislava. Ten má na dresoch orla. "Trápna napodobenina galského kohúta. Kto toto vymýšľa? To naozaj nevedia vymyslieť dačo originálne a slovenské?" rozhnevane znel koment fanúšika. "Určite to bol nápad slovanistov," uzavrel ďalší čitateľ.


Tagy: Slovensko EURO 2016 Sokoli Symbol

Zdroj:
SITA
Foto:
SFZ, Športky.sk

DISKUSIA