VIDEO Weiss sa len bezmocne prizeral: Účastník EURO dal Gruzíncom trpkú príučku

Vladimír Weiss pred súbojom Gruzínska s RumunskomVladimír Weiss pred súbojom Gruzínska s Rumunskom Zdroj: facebook

BUKUREŠŤ - Futbalisti Rumunska sa víťazne naladili pred štartom EURO 2016 vo Francúzsku. V piatkovom prípravnom zápase na domácej pôde v Bukurešti zdolali Gruzínsko vedené slovenským kormidelníkom Vladimírom Weissom presvedčivo 5:1. Favorit položil základ úspechu v úvode, keď už po troch minútach viedol dvojgólovým rozdielom.

Rumuni budú súperom domáceho Francúzska v otváracom súboji šampionátu. Úvodný výkop zápasu A-skupiny je na programe v piatok 10. júna na parížskom Saint-Denis.

Futbalisti Ukrajiny vyhrali v piatkovom prípravnom zápase pred EURO 2016 nad ďalším účastníkom ME Albánskom 3:1. Ukrajinci rozhodli o výhre v druhom polčase, v ktorom sa strelecky presadili Jarmolenko a Konopľanka.

Albánci odštartujú premiéru na ME v sobotu 11. júna proti Švajčiarsku (A-skupina). Ukrajinu čakajú v prvom zápase v nedeľu 12. júna majstri sveta z Nemecka (C-skupina).

Futbalisti Kosova zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase vo Frankfurte nad Faerskými ostrovmi 2:0.

Futbalisti Kanady remizovali v piatkovom prípravnom zápase s Azerbajdžanom 1:1.

LUGANO
Švajčiarsko - Moldavsko 2:1 (1:0)
Góly: 12. Džemaili, 75. Mehmedi - 69. Ginsari

ROHRBACH AN DER LAFNITZ
Kanada - Azerbajdžan 1:1 (1:0)
Góly: 43. Akindele - 58. Nazarov (z pok. kopu)

FRANKFURT
Kosovo - Faerské ostrovy 2:0 (1:0)
Góly: 44. A. Bunjaku, 90. Kastrati, ČK: 37. Celina - 81. Petersen

BUKUREŠŤ
Rumunsko - Gruzínsko 5:1 (2:0)
Góly: 2. Popa, 3. Amisulašvili (vlastný), 49. Stanciu, 80. Torje, 87. Keseru - 68. Moti (vlastný)