Kozákov výber doslova rozdupal Čechov: Zvýšenie sebavedomia tesne pred EURO

Ján Kozák má tím s hodnotou vyššou o 20 miliónov ako Pavel Vrba
Ján Kozák má tím s hodnotou vyššou o 20 miliónov ako Pavel Vrba

PRAHA, BRATISLAVA - Na majstrovstvách Európy si to zrejme nerozdajú, ale je jasné, kto by bol favorit. Aspoň na papieri - tréner Ján Kozák má tím drahší ako Pavel Vrba o dvadsať miliónov eur. Od rozdelenia federácie prehrávali Slováci s Českom, hovorilo sa o českom komplexe, no zdá sa, že aj to je už minulosťou. Výber Vladimíra Weissa rozbil západného suseda v pamätnom zápase kvalifikácie o šampionát v Afrike 1. apríla 2009 na Letnej. A vyzerá, že znovu by mal navrch - aspoň na papieri.

Najviac cenený Slovák Marek Hamšík má hodnotu 35 miliónov eur. Česi takúto TOP hviezdu momentálne nemajú – najdrahším hráčom je veterán v bránke Petr Čech (12 miliónov).

Pre zaujímavosť, výber slovenskej futbalovej reprezentácie má na európskom šampionáte vyššiu hodnotu ako náš západný sused z Česka. Kým cena tímu trénera Jána Kozáka je 84,40 milióna eur, mužstvo nášho veľkého rivala má o 20 miliónov nižšiu hodnotu. Mimochodom, z hľadiska hodnoty tímu by Slováci na Copa América, majstrovstvách Ameriky (vysiela Sport1), boli siedmym najdrahším tímom, za Mexikom, ale napríklad pred Ekvádorom, Paraguajom, či USA. Česi sú o pár miliónikov lacnejší ako Ekvádor.

Vyplýva to z údajov portálu transfermarkt.de, ktorý eviduje trhové hodnoty všetkých futbalistov.

Slovensko

Česko

 

Tagy: Ján Kozák Pavel Vrba

Zdroj:
kt; Športky
Foto:
archív Športiek; koláž Športky

DISKUSIA