VIDEO Brazília našla svoju hviezdu: Famózny Škrtelov spoluhráč exceloval!

Philippe CoutinhoPhilippe Coutinho Zdroj: SITA

ORLANDO - Zdá sa, že Brazília pri neúčasti Neymara našla svoju ofenzívnu hviezdu. Po úvodnej bezgólovej remíze s Ekvádorom futbalisti Brazílie na Copa América rozstrieľali Haiti 7:1. Kľúčovým hráčom a veľkou hviezdou zápasu sa stal spoluhráč Martina Škrtela z FC Liverpool Philippe Coutinho. Tomu sa v reprezentačnom drese príliš nedarilo, v predchádzajúcich 15 zápasoch za Brazíliu sa strelecky presadil len jedinýkrát, proti Haiti však exceloval!

Coutinhovi kritici neraz vyčítali, že v reprezentačnom drese nedosahuje také výkony ako v anglickej Premier League vo farbách Liverpoolu. Tentokrát však Brazílčan umlčal všetkých kritikov, pretože ho bolo plné ihrisko a na jeho prácu s loptou bolo radosť pozerať. K debaklu outsidera prispel hetrikom a okrem gólov ponúkol ďalšie viaceré zaujímavé ťahy s loptou.

Z kopačky od úvodu aktívneho Coutinha prišiel prvý úder už v 14. minúte po prihrávke Filipeho Luisa, keď po skvelom prieniku parádnou strelou upokojil kanárikov jednogólovým vedením.

Druhý gól brazílskej hviezdy nedal na seba dlho čakať. Presne o 15 minút po peknom centri Daniho Alvesa a nezištnom priťuknutí Jonasa z bezprostrednej blízkosti navýšil náskok Brazílie na 2:0.

A to najlepšie na záver! Hetrik brazílska superstar spečatila v 92. minúte skutočne exkluzívnym spôsobom po nádhernej strele zo solídnej vzdialenosti, jednoducho nádhera!

Dunga po presvedčivom víťazstve Brazílie vyzdvihol famózny výkon Coutinha. "Počas tréningov sme Coutinha neustále povzbudzovali. Hovorili sme mu, že má potenciál na to, aby bol v brazílskej reprezentácii rovnako platným hráčom ako v Liverpoole. Dnes bol mimoriadne užitočný a dokázal premeniť šance. Viac si začal veriť a nebojí sa riskovať. Presne to sme od neho chceli," citovala agentúra AP  slová kapitána svetových šampiónov z roku 1994.

Brazília po presvedčivom triumfe poskočila na prvé miesto skupiny, o ktoré zabojuje v poslednom vystúpení skupiny proti Peru, ktoré je po remíze s Ekvádorom (2:2) aktuálne na druhej priečke.

Viac o téme: Brazília Haiti Philippe Coutinho Copa América
  • Zdroj: ČTK, športky, SITA, TASR