VIDEO Albánsko siahalo po obrovskom prekvapení: Galský kohút udrel v závere a postupuje

Francúzi sa na výhru opäť poriadne natrápiliFrancúzi sa na výhru opäť poriadne natrápili Zdroj: SITA

MARSEILLE - Futbalisti domáceho Francúzska sú v predstihu prvými osemfinalistami ME 2016. V stredajšom zápase v Marseille v základnej A-skupine kontinentálneho šampionátu zdolali Albáncov 2:0 gólmi až z 90. min, resp. nadstaveného času. Skóre otvoril hlavou Antoine Griezmann trinásť minút po svojom príchode na plochu Stade Vélodrome. Poistku pridal v záverečných sekundách Dimitri Payet. Hostitelia majú na konte plný počet šesť bodov, druhí Švajčiari štyri, tretí Rumuni jeden, poslední Albánci sú na nule. V nedeľu 19. júna o 21.00 h dianie v tejto skupine uzavrú duely Rumunsko - Albánsko (Lyon) a Švajčiarsko - Francúzsko (Lille).

Francúzi začali proti Albáncom aktívne, v 4. min Giroud zo záklonu hlavičkoval nad. Domáci vyrukovali s predpokladanou vervou, ale súper disciplinovane odolával a až nad očakávania hrozil z kontier. V 23. min Matuidi blokovaním centra nechtiac takmer nabil Sadikovi, Lloris bol pri lopte o čosi skôr. V 39. min Memushaj šikovne vyzval Lenjaniho, defenzívnym zákrokom sa blysol Evra. V 44. min Memushaj z priameho kopu zo značného uhla trafil tesne nad. Krátko pred prestávkou ešte pohrozil Mavraj, z tribún sa ozýval piskot na adresu bezradne a zaskočene vyznievajúceho favorita. Krátko po zmene strán Matuidi reflexívne predĺžil na Comana, ktorého rybička z malého vápna skončila vedľa.

VIDEO Albánsko siahalo po Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA

V 52. min prišla dovtedy najväčšia šanca, mali ju Albánci: Sagna v obrannej tiesni pred Memushajom zrazil Hysajov center do žrde, od "vlastenca" to nemalo ďaleko. O dve minúty neskôr na opačnej strane Rami zľava servíroval striedajúcemu Pogbovi, ten v páde prepálil z veľmi sľubnej pozície. Po hodine bol pomer pokusov na bránku 0:0. V 67. min mal solídnu možnosť Giroud, v 69. min rovnaký hráč hlavou našiel pravú žrď, loptu k nemu poslal agilný Evra. Francúzi v záverečnej štvrťhodine vystupňovali svoj nápor, v 83. min chýbali Koscielnému centimetre, aby hlavou efektívnejšie presmeroval štandardku Payeta. V 84. min mali príležitosti Matuidi aj Kanté, v 90. min "trikolóru" vykúpil nový muž na trávniku Griezmann: hlavičkou zúročil center z pravej strany od Ramiho po obliehaní bránky outsidera. V nadstavenom čase sa presadil aj Payet.

Viac o téme: Francúzsko Albánsko
  • Zdroj: športky, SITA