VIDEO Chorváti prekvapivým víťazom skupiny: Proti Španielom predviedli skvelý obrat

Darijo SrnaDarijo Srna Zdroj: SITA

BORDEAUX - Futbalisti Chorvátska sa postarali o veľké prekvapenie majstrovstiev Európy vo Francúzsku, keď v záverečnom kole základnej D-skupiny zdolali obhajcov trofeje zo Španielska 2:1. Víťazný gól strelil tri minúty pred koncom Ivan Perišič a vďaka nemu Chorváti postúpili do osemfinále z prvého miesta. Španieli mali pred zápasom istú účasť vo vyraďovacej fáze.

Po úvodnej oťukávačke z ničoho nič udreli v 7. min Španieli - Silva na hranici pokutového územia kolmou prihrávkou krásne vysunul Fábregasa a ten naservíroval Moratovi na tretí gól na šampionáte. V 12. min pálil Kalinič po chybe Ramosa, De Gea loptu vyrazil na roh. Španielsky gólman chyboval o dve minúty neskôr, Rakitič trafil od brvna do pravej žrde a mimo bránky. V závere polčasu Fábregas našiel kolmicou Moratu, ale tomu lopta ušla. O minútu neskôr Perišič nacentroval z ľavej strany do malého vápna, kam si nabehol Kalinič a zblízka vyrovnal. Španieli inkasovali na ME po 741 minútach.

Po zmene strán mali Chorváti šancu v 57. min, ale Jedvaj ani Pjaca neprekonali De Geu. V 64. min padol Pjaca v pokutovom území Španielska, ale píšťalka hlavného rozhodcu Kuipersa zostala nemá. O šesť minút neskôr na druhej strane sa to isté stalo Silvovi po súboji s Vrsaljkom a Španieli kopali penaltu. K exekúcii sa postavil Ramos, ale loptu napálil do stredu, kde stál Subašič. V 87. min sa Chorvátom podarilo streliť víťazný gól, keď Perišič z ľavej strany prekonal De Geu strelou k bližšej žrdi. Chorváti zdolali Španielov prvýkrát od marca 1994 a stali sa víťazmi D-skupiny. Španieli postúpili do osemfinále z druhého miesta a stretnú sa s Talianmi. Pôjde o reprízu finále ME 2012.

Viac o téme: Španielsko Chorvátsko
  • Zdroj: SITA, športky