VIDEO Helvéti premárnili prvú postupovú šancu: Rumunov čaká tuhý boj o osemfinále

Bogdan Stancu a jeho obrovská radosť po góleBogdan Stancu a jeho obrovská radosť po góle Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Rumunska remizovali v stredajšom dueli základnej A-skupiny na majstrovstvách Európy vo Francúzsku s hráčmi Švajčiarska 1:1. Skóre v parížskom Parku princov otvoril v 18. min z pokutového kopu Rumun Bogdan Stancu a stal sa prvým dvojgólovým strelcom na tomto šampionáte.

Oba góly dal z bieleho bodu, ten prvý v piatkovom otváracom súboji proti Francúzsku (2:1 pre domácich). Po zmene strán aktívnejší Švajčiari vyrovnali zásluhou nechytateľnej strely Admira Mehmediho. Prvú vážnu príležitosť mali Švajčiari v 8. min, ale Seferovič sa nepresadil vo vnútri šestnástky po kolmej prihrávke. Ten istý hráč mohol skórovať aj v 16. min, ale trafil len do nôh Tatarusana. Z ničoho nič udreli Rumuni: Lichtsteiner vo vlastnom pokutovom území ťahal za dres Chipciuho a Stancu bezpečne premenil penaltu.

Bogdan Stancu práve strieľa Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA

O desať minút mohlo byť 2:0, ale Sapunaru po priamom kope z otočky trafil do ľavej žrde. Švajčiari sa od začiatku druhého polčasu usilovali o strelenie gólu, to sa im podarilo v 57. min, keď Mehmedi po rohu prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. V ďalšom priebehu boli agilnejší švajčiarski reprezentanti, ale k vyloženej šanci neprišlo ani na jednej strane. Švajčiari majú po druhom zápase v A-skupine na konte štyri body a priebežne sú na čele poradia. Rumuni získali prvý bod a patrí im tretia priečka. V stredu o 21.00 h je v A-skupine na programe duel Francúzov proti Albáncom.

Granit Xhaka, stredopoliar Švajčiarska: "Po polčase sme mali viesť 2:0 alebo 3:0, pretože sme si vytvorili veľa šancí na skórovanie. Hrať proti Francúzsku bude pre nás veľký zážitok."

Vladimír Petkovič, tréner Švajčiarska: "Vytvorili sme si veľa šancí, bohužiaľ, skórovali sme iba raz. Na zápas proti Francúzsku sa tešíme a verím, že sa presvedčíme, že sme na ten zápas dobre pripravení."

Viac o téme: Švajčiarsko Rumunsko
  • Zdroj: športky, SITA