VIDEO Česko nezvládlo kľúčový súboj s Tureckom: Sen o osemfinále sa rozplynul

Turecko - ČeskoTurecko - Česko Zdroj: SITA

LENS -Českí futbalisti prehrali v utorňajšom kľúčovom dueli D-skupiny s Tureckom 0:2 a s majstrovstvami Európy sa rozlúčili už po základnej fáze. V tabuľke obsadili s jediným bodom štvrtú priečku, Turci si zasa počkajú na postupový vývoj medzi tímami z tretích miest.

Českí futbalisti úvod stretnutia takticky nezvládli. Čakali, s čím príde súper a ten ich prekvapil dôrazom na lopte i rýchlymi protiútokmi, ktoré režíroval Emre Mor. Po prepadnutí na polovici ihriska v 10. minúte ušiel po pravom krídle a poslal prízemný center Yilmazovi, zakončujúcemu z prvej - 0:1. Turci sa upokojili, v smere do ofenzívy si dovolili aj niekoľko technických parádičiek, no v defenzíve mali veľké nedostatky. Česi sa skonsolidovali, zrýchlili prechod do útoku a vypracovali si viacero príležitostí. Veľkou hrozbou pre Turkov boli najmä štandardné situácie, čo podčiarkol Sivok, no hlavou z rohu namieril len do žrde. Po ňom neprekonal Babacana ani Kadeřábek, vbiehajúci z pravej strany do "veľkého vápna", či Plašil dobre zrealizovanou strelou z diaľky.

V 57. minúte poslal český kouč Vrba do hry Škodu ako druhého hrotového útočníka, no ten dostatočne nepodporil dobre hrajúceho Necida. Česi s pribúdajúcim časom otvorili obranu, do ktorej sa Turkom v početnej línii útočilo jednoduchšie. Po hodine hry najskôr rozhodcovia odopreli Turanovi pridať druhý gól pre odpískaný ofsajd, ale následne pustili hraničnú situáciu, v ktorej Topal sklepol loptu v šestnástke a Tufan presnou delovkou do šibenice nedal Čechovi šancu - 0:2. Na Čechov doľahla psychická tiaž, vo vlastnom pokutovom území pôsobili nerozhodne a smerom dopredu odovzdane, pod čo sa podpísala najmä zodpovedná turecká hra v strede poľa.

Viac o téme: Česko Turecko
  • Zdroj: TASR, športky