Hamšíka mrzí zahodená tutovka: Toto sú reakcie sokolov po debute na šampionáte!

Sklamaní hráči Slovenska po zápase s WalesomSklamaní hráči Slovenska po zápase s Walesom Zdroj: TASR

BORDEAUX - Slovenskí futbaloví reprezentanti nevstúpili do svojho premiérového európskeho šampionátu podľa svojich predstáv. V sobotňajšom stretnutí základnej B-skupiny majstrovstiev Európy 2016 podľahli vo francúzskom Bordeaux Walesanom 1:2. Športky vám prinášajú hlasy reprezentantov po nevydarenom dueli:

Ján Kozák (tréner Slovenska): "Tomuto zápasu by viac svedčala remíza. Úvod stretnutia sme mali dobrý, škoda, že Marek Hamšík nedal gól. Následne sme z prvej štandardky inkasovali, nechceli sme takýto vývoj. Kozáčik? Ja hráčom nevyčítam. Každý, kto išiel dnes na trávnik, chcel podať čo najlepší výkon. Veď majstrovstvá Európy sú raz za štyri roky. Matúš nás predtým mnohokrát podržal, prečo by som mu mal niečo vyčítať? V druhom polčase sme boli aktívni, mali sme dosť možností, aby sme to otočili. Duda je talentovaný futbalista, jeho príchodom sme chceli zmeniť rozostavenie, podarilo sa nám vyrovnať. V závere to bolo otvorené, obidva tímy chceli vyhrať. Realita je však taká, že sme prehrali. Máme ešte dva zápasy v skupine, budeme sa snažiť v nich niečo uhrať. Chceme odohrať vyrovnaný zápas proti Rusku i Anglicku." 

Ondrej Duda (stredopoliar a autor gólu SR): "Myslím si, že sme si zaslúžili minimálne remízu. V druhom polčase bolo futbalové umenie na našej strane. Tréner Kozák ma poslal na trávnik s tým, aby som sa tlačil dopredu. Pri mojom góle mi to Robo Mak pripravil fantasticky. Chutil by, keby sme vyhrali. Walesania boli húževnatí, mali rýchle protiútoky. Napokon sme prehrali, zo strany súpera to nebol v závere pekný gól. Šťastie sa dnes priklonilo na ich stranu. Napriek prehre urobíme všetko, aby sme postúpili zo skupiny. Treba sa rýchlo nastaviť na najbližšie dva zápasy, najmä na najbližší duel s Ruskom."

Marek Hamšík (stredopoliar SR): "Veľká škoda tej mojej šance z úvodu... Bol by to super vstup do stretnutia. Žiaľ, gól z toho nebol a potom Walesania prevzali kontrolu, do prestávky boli lepší. V druhom polčase sme určite boli lepší my a dokázali sme aj vyrovnať. Vtedy sa zápas mohol zlomiť v náš prospech. Nepridali sme však druhý gól a nešťastne sme ešte raz inkasovali." 

Róbert Mak (stredopoliar SR): "Pripravovali sme sa na to, že Walesania budú vzadu piati. Ubránili sa, my sme sa v prvom polčase nedostali príliš do hry a inkasovali sme zo štandardnej situácie. V druhom polčase sme začali tak, ako sme si predstavovali. Dostali sme súpera pod tlak a dokázali sme aj vyrovnať. Chceli sme zvíťaziť a mohli sme pridať druhý gól, ale namiesto toho sme ho, žiaľ, z protiútoku inkasovali. Pred nami sú ešte dva zápasy, všetko zostáva otvorené." 

Martin Škrtel (obranca a kapitán SR): "Samozrejme, v šatni bolo po stretnutí s Walesom veľké sklamanie. Myslím si, že sme si zaslúžili viac. Škoda, že nemáme do tabuľky ani jeden bod. Počas dňa sme riešili aj to, že našim rodinám zrušili let. Je to hanba, to sa môže stať iba na Slovensku. Pred zápasom som sa však na to snažil nemyslieť." 

Ján Ďurica (obranca SR): "Sme sklamaní po takomto zápase. Walesania dokázali premeniť svoje šance. Čakajú na nás v skupine ešte dve stretnutia, ideme ďalej. Máme štyri dni na to, aby sme sa čo najlepšie pripravili na duel proti Rusku." 

Matúš Kozáčik (brankár SR): "Je to škoda. Myslím si, že v dnešnom zápase sme mohli brať body, zaslúžili by sme si to. Mohlo to skončiť pre nás lepšie, hrali sme dobre. Žiaľ, nezvládli sme to a prehrali sme. Bale to väčšinou kope cez múr, ale je vidieť, že je to veľký hráč - spravil som malý pohyb trošku skôr a to mu stačilo. Samozrejme, mrzí to." 

Juraj Kucka (stredopoliar SR): "Na našej strane je, samozrejme, sklamanie. Zápas sa mohol odvíjať úplne inak, škoda, že Marek (Hamšík, pozn.) nedal v úvode gól. Následne sme inkasovali z priameho kopu a bolo ťažké proti nim hrať. Neskôr sme sa do toho dostali, do druhého polčasu sme šli s tým, aby sme na súpera vytvorili tlak. Dali sme gól, utvorili sme si aj ďalšie šance, mohli sme ísť do vedenia. Žiaľ, nevyšlo to nám, ale im." 

Gareth Bale (útočník Walesu, autor jedného gólu, zdroj: UEFA): "Bolo to ako hrať na domácej pôde. Naši fanúšikovia sú najlepší na svete, plne za nami stáli. Dnes sme pre našu krajinu vybojovali historický úspech. Je úplne jedno, kto strieľa góly. Dôležité je, že máme tri body a dali sme fanúšikom dôvod na oslavu. Zvládli sme prvé vystúpenie, v základnej skupine zostávajú ešte dvaja ďalší súperi. Bojovať budeme aj naďalej." 

Chris Coleman (tréner Walesu, zdroj: Wales Online): "V druhom polčase dokázali Slováci vyrovnať. Boli veľmi silní, fyzicky pripravení, hrali dobrý futbal. Vycítili, že nám v druhom polčase dochádzali sily. Moji zverenci sa však vrátili do zápasu a ukázali úžasnú vášeň pre hru." ​

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Slovensko Wales
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR, SITA; VIDEO: playwire
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články