Rodiny hráčov sa na zápas nedostali: Futbalový zväz reaguje na letiskovú blamáž!

Niektorí fanúšikovia mali šťastie a do Francúzska sa dostali
Niektorí fanúšikovia mali šťastie a do Francúzska sa dostali

BRATISLAVA - Veľká nepríjemnosť postihla slovenských futbalových fanúšikov, ktorí si zakúpili zájazd cestovnej kancelárie FutbalTour.sk na sobotňajší zápas do Bordeaux. Medzi poškodenými sú aj rodinní príslušníci slovenských reprezentantov a zástupcovia zväzu.

Jeden z troch charterových letov do dejiska prvého zápasu Slovákov na EURO proti Walesu neodletel z Bratislavy pre technickú poruchu. Zápas tak nemohli sledovať priamo v dejisku, pretože z letiska sa mohli pobrať rovno domov.

"S najväčšou ľútosťou oznamujeme, že letecká spoločnosť, od ktorej sme mali objednané a riadne zakúpené charterové lety Bratislava - Bordeaux nám zrušila jeden let kvôli technickej poruche. Napriek maximálnemu úsiliu nebolo možné nájsť voľné lietadlo, ktoré by bolo dnes schopné zaletieť let Bratislava - Bordeaux," uviedol v oficiálnom stanovisku CK FutbalTour.sk ku zrušenému letu do Bordeaux jej zástupca.

Slovenský futbalový zväz takto reaguje na celú situáciu:

JÁN KOVÁČIK (prezident SFZ): "Je nám to naozaj veľmi ľúto, čo sa stalo. Chceli sme  vyjsť v ústrety našim futbalistom a ich rodinným príslušníkom. Ponúkli sme im let deň pred zápasom, ktorý organizoval Slovenský futbalový zväz. Keďže však chceli ísť v deň zápasu bolo im ponúknutá možnosť odletu prostredníctvom inej organizácie. To, že sa tento let neuskutočnil sme nevedeli ovplyvniť. Napriek tomu nás vzniknutá situácia veľmi mrzí."

JAROSLAV ŠIŠOLÁK (výkonný riaditeľ SFZ Marketing): "Už začiatkom roka sme urobili predbežný prieskum na to, aby sme charterové lietadlo vedeli zorganizovať sami v cenových reláciách, ktoré by boli prístupné všetkým, keďže ceny počas ME rapídne vzrástli Na ponuku, ktorú sme spravili pre rodiny hráčov a ďalších členov SFZ nezareagovalo dostatočne veľa ľudí, takže sme nemohli zaplniť vlastné lietadlo. Jedine od cestovnej kancelárie Futbaltour sme dostali ponuku, aby sme od nich kúpili určitý počet leteniek. Okrem rodinných príslušníkov hráčov sme tam mali aj ďalších pre nás veľmi dôležitých ľudí. To, že sa lietadlo pokazilo, nedokážeme ovplyvniť. Podľa informácií Futbaltouru, nedokázali v tak krátkom čase zabezpečiť náhradný stroj. Mrzí nás to, ale v tomto prípade sme tiež len poškodený klient. My sme len kúpili letenky od Futbaltouru, my sme neboli organizátor zájazdu. My sme klient, ktorý pozval svojich ľudí do Francúzska. Lietadlom mal odletieť aj náš kolega z medzinárodného oddelenia, ktorý komunikoval o náhrade škody. Nejaké dodatočné plnenie však budeme riešiť až priamo po zápase s Walesom."

Na facebookovej prezentácii CK FutbalTour.sk sa objavila aj nahnevaná reakcia jedného z poškodených klientov. "Ďakujem za úžasný zážitok zo zápasu s Walesom, na ktorý sme ani neodleteli, vďaka profesionálnej práci vašej cestovky. Odporúčam aj nabudúce dohadovať lety u Rumunov vlastniacich 2 (slovom: dve) jazdené lietadlá. Väčší amaterizmus som ešte nezažil. Toto sa asi môže prihodiť iba v Slovakistane. Ešte raz ďakujem," napísal ironicky fanúšikom Rastislav Slovák. Iný fanúšik, Roman Calík, nechal organizátorom letu tiež nahnevaný odkaz, časť z neho znie takto: "Zrušili ste splnenie sna ľuďom, ktorí majú takúto možnost možno raz za život. Chlapec, ktorý miluje Hamšíka a svojím outfitom akoby mu z oka vypadol, bezradne chodil po letisku a nevedel, prečo neuvidí svoj idol. To isté platí o dvoch starších pánoch, ktorí vyhrali zájazd snov v jednom zo slovenských médií a nič podobné už asi nezažijú." 


Tagy: Ján Kováčik SFZ Jaroslav Šišolák

Zdroj:
športky, SITA, TASR
Foto:
FOTO TASR - Michal Svítok

DISKUSIA