Copa América: Argentína bez zaváhania do štvrťfinále, postúpil aj obhajca z Čile

Lionel Messi zdraví fanúšikovLionel Messi zdraví fanúšikov Zdroj: SITA

SEATTLE - Argentína je jediným tímom, ktorý prešiel skupinovou fázou na "storočnicovom" futbalovom turnaji Copa América v USA bez zaváhania. Vo svojom záverečnom vystúpení zverenci trénera Gerarda Martina zdolali Bolívijčanov 3:0 a so skóre 10:1 z troch zápasov ovládli D-skupinu. Argentína už po štvrťhodine viedla gólmi Erika Lamelu a Ezequiela Lavezziho 2:0, tretí gól pridal v 32. min Victos Cuesta. V podaní obrancu Independiente to bol prvý reprezentačný zásah. Argentínsky kanonier Lionel Messi odohral iba druhý polčas a po hetriku do siete Panamy tentoraz neskóroval.

"Vedeli sme, že bez ohľadu na stav bude k dispozícii iba 45 minút. V porovnaní s predchádzajúcim zápasom jeho hra ide hore. Vtedy bol na ihrisku 30 minút, teraz 45, cíti sa stále lepšie a o to nám išlo," povedal na margo ostro sledovanej hviezdy tréner vicemajstrov sveta Gerardo Martino. O jednoznačnej prevahe jeho zverencov v utorňajšom stretnutí svedčí až neuveriteľný štatistický fakt, že v prvom polčase si presne prihrali 357-krát, zatiaľ čo súper iba 38-krát. Po záverečnom hvizde bol pomer 757:61.

Spolu s Argentínčanmi si postup do štvrťfinále vybojovali aj obhajcovia titulu Čiľania. O postupové víťazstvo nad Panamou 4:2 sa zaslúžili najmä Eduardo Vargas a Alexis Sánchez, obaja strelili po dva góly. Panamčania vo Philadelphii síce viedli od 5: min gólom Miguela Camarga a v 75. min znížili na priebežných 2:3 zásluhou Abdiela Arroya, ale na viac nemali síl. Súperom Čiľanov vo štvrťfinále budú v sobotu v Santa Clare Mexičania. Argentínčania v rovnakej fáze turnaja narazia na Venezuelčanov. Ďalšie dve štvrťfinálové dvojice tvoria USA - Ekvádor a Peru - Kolumbia. V skupinovej fáze neuspeli spolufavoriti Brazília a Uruguaj.