VIDEO priamo z víťazného kotla: Takto to vrelo na tribúne po triumfe Slovenska!

Radosť slovenských futbalistov po víťazstve nad Ruskom 2:1Radosť slovenských futbalistov po víťazstve nad Ruskom 2:1 Zdroj: športky

Lille - Po zbabranom prvom zápase prišla satisfakcia! Slovenskí futbaloví reprezentanti dokázali papierovo silnejšieho súpera zdolať 2:1, čím urobili obrovský krok smerom k postupu zo skupiny.

Rusi síce herne dominovali v úvodných dvadsiatich minútach, lenže potom ich schladilo duo Hamšík Weiss. Neapolská hviezda Marek Hamšík našiel prekrásnou prihrávkou nabiehajúceho Vladka Weissa, ktorý si loptu pred bránkou zasekol, zbavil sa napádajúcich súperov a otvoril skóre.

O druhý gól sa postaral Samotný Hamšík, ktorý z ťažkého uhla strelil možno aj gól celého EURO 2016. Lopta opečiatkovala tyč a odrazila sa do brány. Slovenskí fanúšikovia vtedy mohli od radosti z kože vyskočiť.

V druhom polčase si Slovensko počínalo nebojácne a napriek jednoznačného náskoku útočilo, lenže gólovo udrel súper. Po chyba v obrane znížil v 80. minúte striedajúci Glušakov. Nasledujúce minúty boli pre slovenských divákov extrémne dlhé. Čas sa zrazu vliekol. Ruský tlak však k ničomu neviedol, a tak sa na tribúnach začala obrovská oslava.

V sektore pre slovenských fanúšikov pokračovali oslavy ešte dlhé minúty po zápase. Každý si uvedomoval, čo sa práve sokolom podarilo.

Viac o téme: Rusko Slovensko
  • Zdroj: sportky.sk