VIDEO Slováci sa ocitli v epicentre výtržností: Anglickí chuligáni vo vojne s políciou!

Chuligáni opäť vyčíňali
Chuligáni opäť vyčíňali

LILLE - Francúzska polícia použila v stredu slzotvorný plyn na rozohnanie stoviek futbalových fanúšikov Anglicka v Lille. Informovala agentúra dpa. Práve v tomto meste dnes Slováci zdolali Rusov 2:1.

Priaznivci Anglicka sa zhromažďujú v meste pred štvrtkovým zápasom "slovenskej" B-skupiny EURO 2016 proti Walesu, ktorý sa odohrá v neďalekom Lens. Chuligáni z ostrovov sa postarali o niekoľkodňové bitky s ruskými fanúšikmi pred a po ich vzájomnom zápase v sobotu v Marseille (1:1).

Ruskí priaznivci zaútočili na súperov aj priamo na štadióne na konci stretnutia, za čo ich futbalistov potrestala Európska futbalová únia (UEFA) podmienečným vylúčením z turnaja. Ruskí fanúšikovia sú taktiež v Lille, kde v stredu popoludní prehrali ich hráči so Slovenskom 1:2. Na štadióne v závere po kontaktnom góle Denisa Glušakova zapálili bengálske ohne, ale inak sa duel niesol v pokojnom duchu.

Šéf miestnej polície Michel Lalande oznámil, že v stredu zatkli dokopy 16 osôb vrátane šiestich Rusov zapletených do násilností v Marseille.

Miestne úrady zároveň zastavil vlak z Londýna do Lille a zatkli päť ľudí za opitosť a výtržníctvo. V meste je v platnosti zákaz predaja alkoholu vrátane alkoholického piva, ktorý potrvá do piatkových ranných hodín.


Tagy: Anglicko chuligáni

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA, Video: YouTube

DISKUSIA