VIDEO Nezastavili ich ani turnajové jednotky: Slovenské volejbalistky mieria do štvrťfinále

Sexi krásky Dominika Nestarcova a Natália Dubovcová
Sexi krásky Dominika Nestarcova a Natália Dubovcová

OLSZTYN - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová postúpili do štvrťfinále na grandslamovom turnaji Svetovej série 2015/2016 v poľskom Olsztyne.

V piatok najskôr v stretnutí 1. kola play-off značne nečakane zvíťazili nad domácimi turnajovými jednotkami Kingou Kolosiňskou a Monikou Brzostekovou 2:1. V popoludňajšom osemfinále Slovenky zdolali rovnakým výsledkom aj ďalšie favoritky, kanadské štvorky podujatia Sarah Pavanovú a Heather Bansleyovú.

V piatkovom štvrťfinále si Dubovcová a Nestarcová o 18.30 h zmerajú sily so šiestou nasadenou holandskou dvojicou Madelein Meppelinková, Marleen van Ierselová. Slovenky naposledy prenikli do štvrťfinále na podujatí Svetovej série v máji 2015 na Grand Slame v Moskve. 

"Zdolať Poľky v domácom prostredí a na centrálnom kurte je veľká vec. Bolo pre nás výzvou súperiť nielen s nimi, ale aj s množstvom divákov na tribúnach. Je to pre nás veľké víťazstvo," povedala Dubovcová po prvom piatkovom dueli.

 

Slovenkám už nejde o body do rebríčka pre účasť na augustových olympijských hrách v Riu de Janeiro, ktorý sa v pondelok 13. júna uzavrel a ony nefigurujú nad čiarou. Poslednou nádejou pre Dubovcovú s Nestarcovou v súvislosti s OH 2016 bude Kontinentálny pohár. Finále európskej edície KP za účasti 16 krajín sa uskutoční 22. - 25. júna v nórskom Stavangeri. Víťazky KP sa kvalifikujú do Ria, ďalšie dve družstvá dostanú ešte šancu zabojovať o štart na OH 2016 v júlovom interkontinentálnom finále v Soči. 

Svetová séria 2015/2016 v plážovom volejbale - Grand Slam - Olsztyn (Poľ.) - ženy - play-off - piatkové výsledky: 

1. kolo: Kinga Kolosiňská, Monika Brzosteková (Poľ.-1) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-23) 1:2 (25, -16, -11) za 56 minút 

Osemfinále: Sarah Pavanová, Heather Bansleyová (Kan.-4) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-23) 1:2 (-18, 15, -14) za 47 minút 

Ďalší piatkový program Sloveniek:

Štvrťfinále: Madelein Meppelinková, Marleen van Ierselová (Hol.-6) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-23) /18.30/ 


Tagy: Dominika Nestarcová Natália Dubovcová

Zdroj:
SITA
Foto:
dubovcova-nestarcova.sk

DISKUSIA