VIDEO Prezident Kiska osobne ďakoval hráčom: Vtipne odpinkol princa Williama!

Andrej Kiska s Princom Williamom pred zápasom s Anglickom
Andrej Kiska s Princom Williamom pred zápasom s Anglickom

ST. ÉTIENNE - Mimoriadne dôležitý zápas medzi Slovenskom a Anglickom sa skončil bezgólovou remízou. Kozákov výber tak skončil v B-skupine na treťom mieste za Walesom a Albionom, ale netreba smútiť. Bod môže byť v konečnom dôsledku zlatý, pretože sokoli majú veľkú šancu postúpiť do osemfinále ako jeden zo štyroch najlepších tímov na tretej priečke. Tento zápas si nenechali ujsť ani také významné osobnosti ako prezident Andrej Kiska či princ William.

Práve najvyšší predstavitelia oboch krajín sa stretli ešte pred samotným výkopom. Video z rozhovoru zverejnil slovenský prezident na svojej fanúšikovskej stránke. Prezradil, o čom sa spolu rozprávali: "S princom Williamom sme hovorili o tom, ako dopadne zápas. Jeho tip je 3:0. Povedal som mu, že si tiež myslím, že to tak dopadne," narážal na fakt, že Slovensko bolo vedené ako domáce mužstvo, takže výsledok hovoril v prospech kozákovcov.

Po záverečnom hvizde bola väčšia radosť vo fanúšikovskom tábore slovenského fanúšika. Bod so silným súperom zvýšil šance Slovákov na postup do osemfinále. Andrej Kiska preto zavítal aj do kabíny našich reprezentantov, kde sa im aj osobne poďakoval. 

"Nielen v mojom mene, ale aj za celú našu krajinu vám chcem poďakovať za to, že nám robíte skvelú reklamu. Odohrali ste vynikajúce duely, celé Slovensko vám nesmierne fandí a sme na vás veľmi pyšní. Skutočne úžasné, čo predvádzate. Ani neviete, čo ste už spravili pre Slovensko. Akokoľvek to v ďalšom priebehu šampionátu dopadne, pozývam vás ku mne do práce, kde by som vám chcel ešte raz osobne poďakovať," uviedol v šatni Kiska.


Tagy: Anglicko Slovensko Andrej Kiska

Zdroj:
športky
Foto:
SITA - Kancelária prezidenta, Video: Facebook

DISKUSIA