Poznáme už tucet postupujúcich krajín: Aha, kto si zahrá vo vyraďovacích bojoch!

Radosť slovenských reprezentantov
Radosť slovenských reprezentantov

PARÍŽ - Pred zápasmi záverečného hracieho dňa v základných skupinách na futbalových majstrovstvách Európy vo Francúzsku (10. júna - 10. júla) má istotu miestenky v osemfinále dvanásť národných mužstiev.

V úvodnom kole vyraďovacej fázy sa predstavia Francúzsko, Švajčiarsko, Wales, Anglicko, Slovensko, Nemecko, Poľsko, Severné Írsko, Chorvátsko, Španielsko, Taliansko aj Maďarsko. V hre sú ešte štyri postupové miesta, nádej na zisk jedného z nich živí okteto tímov: Albánsko, Turecko, Belgicko, Švédsko, Írsko, Island, Portugalsko a Rakúsko. Po absolvovaní svojej základnej skupiny sa s turnajom rozlúčili Rumunsko, Rusko, Ukrajina a Česko. Ako je známe, okrem dvoch najlepších mužstiev z každej zo šiestich skupín preniknú do osemfinále aj štyria najlepší z tretích miest. V rámci základnej fázy šampionátu sú na programe už len stredajšie zostávajúce súboje v E-skupine (oba o 21.00) a F-skupine (oba o 18.00).


Súperom slovenských "sokolov" v osemfinále bude víťaz C-skupiny (Nemecko) alebo víťaz D-skupiny (Chorvátsko). Viac pravdepodobný je variant zápasu proti úradujúcim majstrom sveta Nemcom. Slováci nastúpia proti Chorvátom len v prípade, že napokon úspešnými mužstvami z tretích priečok budú práve tímy z A-, B-, C- a D-skupiny, čo je po utorku aktuálna a naďalej reálna eventualita. Či budú Slováci hrať v sobotu proti Chorvátom v Lens (21.00) alebo v nedeľu proti Nemcom v Lille (18.00), to sa nedozvedia skôr než po stredajších dueloch F-skupiny. 

Po utorku sú známe dve osemfinálové dvojice. Švajčiari si v sobotu o 15.00 h zmerajú sily s Poliakmi v Saint-Étienne. Reprízou finálového duelu ME 2012 bude pondelkový súboj Taliansko - Španielsko na Stade de France v parížskej štvrti Saint-Denis (18.00). Úradujúci majstri Európy Španieli zvíťazili pred štyrmi rokmi v Kyjeve nad Talianmi 4:0. 

Známi účastníci osemfinále futbalových ME 2016 vo Francúzsku (12): 
Francúzsko, Švajčiarsko, Wales, Anglicko, Slovensko, Nemecko, Poľsko, Severné Írsko, Chorvátsko, Španielsko, Taliansko, Maďarsko 

Program osemfinále ME 2016: 

Sobota 25. júna: 
Švajčiarsko - Poľsko (Štadión Geoffroya Guicharda, Saint-Étienne, 15.00) 
Wales - tretí tím z A-, C- alebo D-skupiny (Park princov, Paríž, 18.00) 
Chorvátsko - tretí tím z B-, E- alebo F-skupiny (Štadión Bollaerta a Delelisa, Lens, 21.00) 

Nedeľa 26. júna: 
Francúzsko - tretí tím z C-, D- alebo E-skupiny (Stade de Lyon, Lyon, 15.00) 
Nemecko - tretí tím z A-, B- alebo F-skupiny (Štadión Pierra Mauroya, Lille, 18.00) 
víťaz F-skupiny - druhý tím z E-skupiny (Stadium de Toulouse, Toulouse, 21.00) 

Pondelok 27. júna: 
Taliansko - Španielsko (Stade de France, Saint-Denis, 18.00) 
Anglicko - druhý tím z F-skupiny (Stade de Nice, Nice, 21.00) 


Tagy: Slovesnko

Zdroj:
SITA
Foto:
SFZ

DISKUSIA