Albánsky sen sa končí: Domov sa vracajú národní hrdinovia!

Oslavy Albáncov po historicky prvom strelenom góle na európskom šampionáteOslavy Albáncov po historicky prvom strelenom góle na európskom šampionáte Zdroj: SITA

TIRANA - Hoci sa albánskym futbalistom nepodarilo postúpiť do osemfinále EURO 2016, domov sa vrátia ako národní hrdinovia. Premiér krajiny Edi Rama vyzval všetkých fanúšikov, aby ich vo štvrtok po návrate z ME prišli pozdraviť do ulíc Tirany.

Albánci boli z A-skupiny dlho v hre o osemfinále, keď s tromi bodmi čakali na vývoj tabuľky tímov z tretích miest. Vzhľadom na negatívne skóre 1:3 však nemali dobrú východiskovú pozíciu a po stredajších dueloch F-skupiny definitívne stratili nádej na postup. Napriek tomu ich doma oslavujú ako hrdinov, ktorí zdolali Rumunov 1:0 a postarali sa o historický triumf Albánska na majstrovstvách Európy. "Fantastická kapitola albánskeho futbalu končí po tom, čo nás z hry o osemfinálo vyradilo len horšie skóre. Príďte si všetci vychutnať privítanie hrdinov, preukážte im úctu a rešpekt a príďte v dresoch," vyzval podľa agentúry DPA obyvateľov krajiny Rama. 

Národný tím by mal priletieť na letisko v Tirane vo štvrtok popoludní, následne sa autobusom presunie do centra mesta. Doprava v ňom zrejme bude uzavretá, keďže do ulíc by podľa zdroja mali prísť davy fanúšikov.

Viac o téme: Albánsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články