Skvelá Domča je definitívne späť: Osobnosti hovoria o neskutočnej pohode

Dominika Cibulková v Eastbourne dosiahla na tráve svoj premiérový triumf
Dominika Cibulková v Eastbourne dosiahla na tráve svoj premiérový triumf

EASTBOURNE - Slovenská tenistka Dominika Cibulková získala na tráve v anglickom Eastbourne šiesty titul na okruhu WTA. Vo finále dvojhry si ako nasadená dvanástka poradila s desiatkou "pavúka" Češkou Karolínou Plíškovou 7:5, 6:3.

Slovenská jednotka vybojovala vôbec prvú trofej na trávnatom povrchu. V tomto roku je to už jej druhý turnajový triumf, v apríli nenašla premožiteľku v hale v poľských Katoviciach.

Ohlasy osobností po celkovom triumfe slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej na turnaji WTA na tráve v anglickom Eastbourne:

Dominik Hrbatý (daviscupový rekordér SR, partner pri triumfe na Hopmanovom pohári 2009): "Gratulujem Domči k prvému veľkému úspechu na tráve a držím palce na Wimbledon. Verím, že Domča je definitívne späť v top svetovom tenise a prinesie nám veľa krásnych zážitkov v najbližších mesiacoch. A dúfam, že prvý z nich bude hneď na Wimbledone." 

Tibor Macko (prezident Slovenského tenisového zväzu): "Aj vzhľadom na to, aké ťažké zápasy musela odohrať a proti akým súperkám, je to fantastický úspech. Zároveň aj prísľub pred Wimbledonom. Dúfam, že ho absolvuje v podobne optimistickom duchu. Celkovo je vidieť, že Dominika sa v tomto období aj pred blížiacou sa významnom životnou udalosťou nachádza vo veľkej pohode. Veľmi jej gratulujem." 


Tagy: Dominik Hrbatý Dominika Cibulková Tibor Macko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA