Striebro im nestačilo: Slovenský štvorkajak na majstrovstvách Európy získal aj zlato!

Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka
Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka

MOSKVA - Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka si vybojoval zlaté medaily v disciplíne K4 1000 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v Moskve. Po sobotňajšom striebre na K4 500 m v nedeľu elitná slovenská loď na olympijskej trati zvíťazila pred Rusmi a Poliakmi.

Pre Myšáka s Linkom je to prvý titul zo seniorských ME. Slováci mali pomalší štart a po úvodnej 250-ke boli na tretej priečke. Po polovice trate sa dostali na čelo a aj keď ich na treťom úseku predbehli Rusi, vo finiši prevalcovali súperov. Potvrdili tak úlohu favoritov, do ktorej sa dostali vďaka najrýchlejšiemu času v rozjazdách.

      
Vlček bol po zisku zlata maximálne spokojný. "Bola to fantastická jazda. Išlo sa nám nad očakávanie. Vôbec sme nepredpokladali, že vyhráme s takým prehľadom. Pred šampionátom sme neladili formu a nemali sme veľké oči. Chceli sme si zapretekať a zistiť, aké sú nedostatky. Zlato nás milo prekvapilo. Dúfam, že forma bude smerom k olympiáde gradovať a že sme ešte neukázali všetko, čo je v nás. Musím pripomenúť, že tu chýbali dve-tri kvalitné posádky -  nemecká, česká a austrálska, ale niečo to naznačilo smerom k olympiáde. Celý kilometer sme mali perfektne rozložený, Po štarte sme nenechali nikoho moc odskočiť a s Poliakmi sme sa striedali vo vedení. Mali sme výborné tempo, loď pod nami kĺzala. Zbytočne sme sa neunavili a mali sme dosť síl, aby sme na posledných 300 metroch dali do toho všetko," povedal Vlček. Pre Linku má moskovské zlato osobitnú príchuť. "Je to moja prvá seniorská zlatá medaila z ME, mám z nej obrovskú radosť. Bodaj by sme tento úspech v tejto sezóne ešte raz zopakovali," zaželal si zadák slovenskej lode.   .
      
Športový riaditeľ Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Filip Petrla nešetril slovami chvály na adresu nových európskych šampiónov. "keď sa vyhrá, vždy sa hodnotí ľahko. Chalani išli super, bodaj by tento úspech zopakovali aj na olympiáde v Riu de Janeiro. Po 250 metroch boli síce tretí, no rozdiely medzi prvými štyrmi loďami boli minimálne. Dôležité bolo, že v závere mali dosť síl a dokázali vystupňovať tempo," povedal Petrla.  

MUŽI 
K4 1000 m - finále: 1. Slovensko (Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka) 2:51,640 min, 2. Rusko 2:52,156, 3. Poľsko 2:53,440, 4. Portugalsko 2:53,548, 5. Španielsko 2:53,960, 6. Bielorusko 2:54,616 

ŽENY 
K1 500 m - B-finále: 1. (10.) Ivana Kmeťová (SR) 1:54,064, 2. (11.) Begona Lazkanová (Šp.) 1:55,332, 3. (12.) Lucie Matoušková (ČR) 1:56,864


Tagy: Juraj Tarr Erik Vlček Denis Myšák Tibor Linka

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA