Lalkovič bude pokračovať na Britských ostrovoch: Veľmi dobre zapadá do našej koncepcie

Milan Lalkovič sa stal posilou štvrtoligového Portsmouthu
Milan Lalkovič sa stal posilou štvrtoligového Portsmouthu

PORTSMOUTH - Slovenský futbalový útočník Milan Lalkovič bude v kariére pokračovať na Britských ostrovoch, po odchode z anglického treťoligového klubu FC Walsall zamieril o súťaž nižšie a v League Two bude hrať za FC Portsmouth. Informáciu priniesol oficiálny web Portsmouthu.

"Veľmi dobre zapadá do našej koncepcie, je to dynamický hráč. Nejaký čas sme ho sledovali a je to ten typ hráča, ktorý dokáže fanúšikov zdvíhať zo sedadiel," povedal asistent trénera Leam Richardson. Lalkovič podpísal zmluvu na dva roky.

Dvadsaťtriročný bývalý mládežnícky reprezentant SR nastúpil v sezóne 2015/2016 za Walsall v 51 stretnutiach a strelil 8 gólov. Košický rodák Lalkovič predtým pôsobil v rámci League One v tíme FC Barnsley. Bývalý člen akadémie FC Chelsea v minulosti hral aj v Doncastri, Haagu, Vitórii Guimaraes a Mladej Boleslavi. Portsmouth v ostatnom súťažnom ročníku skončil v tabuľke na 6. priečke a neuspel proti Plymouthu v semifinálovom 1. kole play-off o postup. Anglický šampión z rokov 1949 a 1950 získal v roku 2008 druhý raz v klubovej histórii národný pohár FA Cup (aj 1939). Ešte v roku 2010 pôsobil v elitnej Premier League. 


Tagy: Portsmouth Milan Lalkovič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
portsmouth.co.uk

DISKUSIA