VIDEO Koniec islandskej rozprávky: Francúzsko po sedemgólovej prestrelke zabojuje o finále!

Paul Pogba dáva gól FrancúzskaPaul Pogba dáva gól Francúzska Zdroj: SITA

PARÍŽ - Reprezentanti domáceho Francúzska budú vo štvrtok 7. júla v Marseille súperom úradujúcich majstrov sveta Nemcov v semifinále majstrovstiev Európy 2016. Rozhodli o tom v nedeľňajšom záverečnom štvrťfinále turnaja, v ktorom prevalcovali Islanďanov 5:2.

Diváci na zaplnenom štadióne v St. Denis vytvorili vynikajúcu atmosféru od úvodných minút. Podľa očakávania mali v úvode viac z hry domáci hráči. Prvý strelecký pokus zaznamenali v 6. minúte, ale strela Payeta nenarobila problémy brankárovi Halldórssonovi. Islanďania nevzali francúzske varovanie vážne a prišiel trest. V 12. minúte Matuidi dlhým centrom vysunul Girouda, ktorý unikol islandskému obrancovi a prestrelil Halldórssona. Domáci sa s úvodným gólom neuspokojili a gólovo znovu udreli skôr, než dovolili Islandu vážnejšiu akciu. V 20. minúte našiel Griezmann z rohového kopu hlavu Paula Pogbu, ktorý využil nedôraz islandského hráča a upravil na 2:0. Príležitosť Islanďanov prišla v 25. minúte po dlhom aute, ale tiesnený Bödvarsson v pokutovom území prestrelil bránku. Optimistické myšlienky Islanďanov na druhopolčasový pokus o malý zázrak dostali vážne trhliny v závere prvého polčasu. V 43. minúte presne namieril Payet, ktorý strelou z hranice pokutového územia ukončil sériu zmätkov v obrane súpera. V eufórii hrajúci Francúzi stihli do prestávky pridať aj štvrtý gól, keď si Griezman efektným lobom vychutnal brankára Halldórssona.

Paul Pogba so spoluhráčmi Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA

Islanďania siahli k dvom striedaniam a v úvode druhého polčasu si dávali väčší pozor na obranu. Fanúšikovia nováčika ME hnali Islanďanov vpred aj za nepriaznivého stavu a v 56. minúte si mohli od radosti zakričať. Loptu po centri Sigurdssona usmernil za Llorisov chrbát Sightórsson a upravil na 4:1. Francúzov však inkasovaný gól nerozhodil a gólová odpoveď prišla takmer okamžite. Giroud využil slabý dôraz obrany Islandu vo vzdušnom súboji a v 59. minúte strelil piaty gól Francúzska. V 64. minúte sa po hlavičke striedajúceho Ingasona zaskvel brankár Lloris, ktorý loptu náročným zákrokom vytlačil na roh. Tímom nechýbalo nasadenie ani za jednoznačného stavu a ďalšie zaujímavé momenty prišli až v závere zápasu. V 84. minúte využili Islanďania chybu francúzskej obrany, keď sa v hlavičkovom súboji presadil Bjarnason a prekonal Llorisa - 5:2. Islanďania už v posledných minútach zápasu ďalší gól nestrelili a Francúzi tak potvrdili pozíciu favorita.

Viac o téme: Francúzsko Island