Sagan má na sebe tri najcennejšie dresy: Tourminátor o prioritách na Tour!

Peter Sagan po triumfe v druhej etapePeter Sagan po triumfe v druhej etape Zdroj: SITA

CHERBOURG-EN-COTENTIN - Tri roky čakal na etapové víťazstvo na Tour de France a keď ho dosiahol, hneď ho okorenil aj žltým dresom pre lídra celkového poradia. To sa Slovákovi Petrovi Saganovi podarilo na legendárnych pretekoch premiérovo v kariére.

Úradujúci majster sveta tak mal hneď v druhý deň Tour na sebe tri najcennejšie dresy na svete. Dúhový z MS a k tomu i žltý a zelený z francúzskych ciest.

Sagan čakal na svoje piate etapové víťazstvo bez dvoch dní tri roky. Prvé tri vavríny získal hneď pri svojej premiére na "starej dáme" v roku 2012, o rok neskôr v siedmej etape pridal štvrté víťazstvo a to piate prišlo teraz v nedeľu.

Po prechode cieľom 2. etapy zo Saint-Lô do Cherbourg-en-Cotentin pritom ani nevedel, že vyhral. "Som veľmi rád, že to dopadlo tak, ako to dopadlo, aj keď v prvom momente som si myslel, že som až tretí. Myslel som si, že vpredu ostali ešte dvaja pretekári z úniku. Nakoniec sa z toho vykľulo víťazstvo, takže to bolo také mierne prekvapenie. Som veľmi rád," povedal. Jazdec stajne Tinkoff si výborne naplánoval svoj útok v posledných desiatkach metrov.

Peter Sagan Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

Pri premiérovom zisku najcennejšieho dresu na Tour mu výrazne pomohol kolega z tímu a aktuálny majster Česka Roman Kreuziger, ktorý ho na čele pelotónou vyviedol v záverečnom stúpaní takmer až do cieľa. "Musím sa poďakovať celému tímu za prácu, ktorú pre mňa odviedli. Hlavne Romanovi Kreuzigerovi, ktorý ma vlastne ťahal celý posledný kopec a nechal ma 400 m pred cieľom, čo bolo úplne super. Som veľmi rád, ako to dopadlo," Saganove slová sprostredkoval jeho mediálny manažér Matej Vyšňa.

Sagan verí, že si žltý dres udrží čo najdlhšie. Na čele celkového poradia má osemsekundový náskok na Alaphilippea. "Uvidíme deň po dni, ako dlho sa mi bude dariť udržať žltý dres. Mojou prioritou je zelený dres. Uvidíme ako to pôjde," dodal.

V pondelok je na programe 223,5 km dlhá rovinatá etapa z Granville do Angers, v ktorej o víťazstve rozhodne opäť záverečný špurt. Podobne tomu bude aj v utorok, keď na pelotón čaká 237,5 km zo Saumuru do Limoges s jedinou vrchárskou prémiou 4. kategórie.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá