Šéf tímu Sky nesúhlasí so Saganom: Slovák chce zmenu, Brailsford radí dospieť

Peter Sagan v žltom drese
Peter Sagan v žltom drese

LIMOGES - Šéf tímu Sky Dave Brailsford sa postavil proti návrhu zmeniť pravidlo Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) o neutralizovaní rovinatých etáp v posledných troch kilometroch. Námietky voči tomuto predpisu vyjadrili počas tohtoročnej Tour de France jej momentálny líder v žltom drese Peter Sagan či Rakúšan Bernhard Eisel, pretože v koncovkách často šprintérske tímy bojovali o pozície so zoskupeniami, ktoré sa sústreďujú na celkové poradie. Pravidlo neutralizovania etapy v posledných troch kilometroch slúži bezpečnosti a tiež cyklistom na celkovú klasifikáciu - pokiaľ spadnú v tejto zóne alebo sa na ich bicykli vyskytne nejaká technická porucha, pripíše sa im čas víťaza.

Kritika sa dotkla aj tímu Sky, ktorého líder Christopher Froome sa pokúša o obhajobu minuloročného prvenstva a celkový tretí triumf na "Starej dáme".

"Tieto tvrdenia na zmenu pravidiel nevidím ako argument. Sú to cyklistické preteky, už všetci dospejte. Prišli ste sem, aby ste súťažili. Niektorí jazdci chcú zostať v bezpečí ohľadom na celkové poradie, niektorí chcú špurtovať. Preneste sa cez to. Vidím určitú logiku v tom, aby sa zóna predĺžila na štyri alebo päť kilometrov a až potom by mohlo prísť finále etapy, ale následne by sa objavili nové argumenty. Vo všeobecnosti, v pretekoch ako tieto chcete udržať svojich kľúčových jazdcov v hre. Nech rozdiely nastanú vo férovom boji nôh a taktiky, nie pre pády," povedal Brailsford pre portály Cyclingnews a The Telegraph.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA