Sagan otvorene prehovoril o príchode do pekla: Toto som na Tour ešte nezažil!

Peter Sagan Peter Sagan Zdroj: SITA

LAC DE PAYOLLE - Britský cyklista Stephen Cummings bol časom 3:51:58 hodiny najrýchlejší v piatkovej siedmej etape prestížnych pretekov Tour de France. Slovák Peter Sagan z tímu Tinkoff chýbal medzi najlepšími v cieli, do cieľa prišiel až na 185. pozícii v pokojnom tempe s veľkým odstupom 21:05 min.

Celkovo klesol zo 74. na 107. miesto (+41:34 min). V súťaži o zelený dres jej štvornásobný víťaz Sagan zostal na treťom mieste. Na prvých troch pozíciách bodovacej súťaže sa nič nezmenilo, stále vedie Mark Cavendish o 22 bodov pred Marcelom Kittelom a 29 bodov pred Saganom.

"Skúšal som sa dostať aj do druhého úniku, ale už som bol unavený. Predtým sme boli v úniku 35 kilometrov, snažil som sa pracovať čo najviac, ale nikto nechcel spolupracovať, pretože vedeli, že tí vzadu ťahajú kvôli mne a Markovi Cavendishovi. Uvidíme, stále sme len v 7. etape a Tour de France je dlhá. Bude treba pretekať viac s rozumom. Už dnes bol ťažký dojazd, zajtra nás čaká Tourmalet, takéto kopce v prvom týždni som ešte nezažil. Bude to náročné tento rok,“ povedal po 7.etape Sagan slovenským novinárom v cieli 7. etapy.

V sobotu čaká na cyklistov prvý diel pyrenejského pekla so štartom v Pau, výstupom na legendárny Tourmalet /2115 m/ s prémiou špeciálnej kategórie, ale aj ďalšie dve "jednotky" a jedna "dvojka" a cieľom po 184 km v Bagnéres de Luchon po zjazde z výšky 1569 m z Col de Peyresourde.

Viac o téme: Peter Sagan