VIDEO Payet vysvetlil tvrdý útok na Ronalda: Súboj o loptu odniesol väz v kolene

Dimitri PayetDimitri Payet Zdroj: SITA

PARÍŽ - Jedným z najdiskutovanejších momentov nedeľňajšieho finálového zápasu futbalových ME 2016 vo Francúzsku medzi domácou reprezentáciou a víťazným Portugalskom (1:0 po predĺžení) bol zákrok reprezentanta "krajiny galského kohúta" Dimitriho Payeta na Portugalčana Cristiana Ronalda v 8. minúte nedeľňajšieho duelu.

Stredopoliar West Hamu United Payet nešetrne vletel do súboja s Ronaldom a zasiahol jeho ľavé koleno, výsledkom je poškodený bočný väz hviezdy Realu Madrid. Po dvojnásobnom ošetrení to Ronaldo ešte na trávniku skúsil, ale potom kapituloval, v slzách odovzdal kapitánsku pásku Nanimu a po 25 minútach stretnutia opustil scénu na nosidlách. "Bol to len súboj, nič iné. Ak som ho zranil, bolo to neúmyselné. Nemám v povahe to, aby som bol na ihrisku 'zlým mužom'. O tom niet pochybností," povedal Payet novinárom bezprostredne po zápase, citoval ho web espnfc.com.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Francúzsko Dimitri Payet