VIDEO Top momenty majstrovstiev Európy: Toto si budete pamätať navždy!

Zdroj: SITA

PARÍŽ - Portugalsko sa stalo desiatou krajinou, ktorá triumfovala na futbalových majstrovstvách Európy. "Selecao" dosiahlo najväčší úspech v histórii v nedeľňajšom finále XV. kontinentálneho šampionátu vo Francúzsku, keď na Stade de France v parížskej štvrti St. Denis zdolalo domáci tím 1:0 po predĺžení. Športky vám prinášajú najväčšie momenty celého šampionátu:

Nechutný kouč Joachim Löw

Tréner úradujúcich majstrov sveta sa na EURO ukázal v nie najlepšom svetle. Počas dôležitých zápasoch sa totiž pred objektívmi kamier špáral v zadku a následne si ruku aj ovoniaval. Ani v zápase so Slovenskom sa nekrotil. Vtedy si ovoniaval zas podpazušie.

Hamšík a ostatné krásne góly turnaja

Čo by to bol za turnaj bez ikonických gólov. Jedným prispel aj slovenský reprezentant Marek Hamšík v zápase s Ruskom. V ňom sa prezentoval nádhernou krížnou strelou. Ďalšie parádne góly pridali Dimitri Payet, Luka Modrič či Xherdan Shaqiri.

Islandské oslavy a parádny komentátor

Najväčším prekvapením na uplynulom šampionáte boli futbalisti Islandu. Tí sa prebojovali až do štvrťfinále, v ktorom nestačili na domáce Francúzsko. Už samotný postup zo skupiny bol historickým úspechom malej ostrovnej krajiny, ale to nebolo všetko. V osemfinále sa im podarilo vyradiť veľkého favorita - Anglicko. Tieto neuveriteľné úspechy oslavovali spolu s fanúšikmi teraz už celosvetovo známym pokrikom Huh.

Úprimná radosť islandského komentátora taktiež obletela celý svet. Hlavne po góle v nadstavení s Rakúskom a víťazstve nad Anglickom sa tak odviazal, že stratil hlas.

Will Grigg's On Fire

Fanúšikovia Severného Írska si na EURO vymysleli vlastnú hymnu. Ide o upravenú verziu známej pesníčky "Freed from desire" od známej interpretky Gala. Will Grigg bol členom kádra, ale do žiadneho zápasu nezasiahol.

Plač Cristiana Ronalda vo finále

Či ho máte radi alebo nemáte, to čo sa mu stalo vo finále, zasiahlo asi každého nadšenca futbalu. Pre zranenie ľavého kolena musel odstúpiť už po 25. minútach hry. Najlepší hráč Európy neovládol emócie a rozplakal sa priamo na trávniku. Bol to jeden z najsilnejších momentov na celom šampionáte.

Neuveriteľné pokutové kopy Nemecka s Talianskom

Hádam najnapínavejší zápas celého šampionátu. O postupujúcom do semifinále sa muselo rozhodnúť v jedenástkovom rozstrele. V ňom boli úspešnejší Nemci. Avšak to, čo tomu predchádzalo, by uveril málokto. Až sedem aktérov nepremenilo svoj pokus. Ľudia sa najviac smiali z pokusu striedajúceho útočníka Simoneho Zazu, ktorý predviedol naozaj stepujúce divadlo.

Epický zápas odohrali aj úspešní finalisti s Maďarskom. V tomto dueli išlo Portugalsku o krk, pretože potrebovali aspoň bod na postup z tretieho miesta. To sa im aj podarilo, keď v 62. minúte vyrovnala na konečné skóre 3:3 najväčšia hviezda šampionátu Cristiano Ronaldo.

Viac o téme: Francúzsko EURO 2016
  • Zdroj: športky