Koniec všetkým špekuláciám: Contador sa už dohodol s novým zamestnávateľom!

Alberto Contador Alberto Contador Zdroj: SITA

ANDORRA - Cyklista Alberto Contador bude v nasledujúcej sezóne jazdiť vo farbách tímu Trek-Segafredo. Táto pôvodne špekulácia je od pondelka istotou. K finálnej dohode došlo v pondelok 11. júla v Andorre počas voľného dňa na Tour de France. Tridsaťtriročný Španiel a v USA registrovaný tím WorldTour sa dohodli na dvojročnej zmluve s opciou. Contador by mal do Treku so sebou pritiahnuť ďalších dvoch cyklistov, jedným z nich by mal byť jeho krajan a dlhoročný domestik Jesús Hernández. Informoval portál Cyclingnews.

Contador aj Hernández budú ešte do konca tejto sezóny súťažiť v drese tímu Tinkoff, ktorý potom skončí v profesionálnej cyklistike. Aspoň tak to už dlhší čas avizuje jeho ruský majiteľ Oleg Tiňkov. Podpis zmluvy naberie punc oficiálnosti až 1. augusta, keď sa v cestnej cyklistike otvorí transferové okno. Až dovtedy by mali jazdci a tímy na túto tému oficiálne mlčať. Sedemnásobný víťaz podujatí Grand Tour Contador bol prvýkrát mediálne spojený s tímom Trek-Segafredo už v máji, v tom čase ešte prejavilo záujem aj zoskupenie Lampre-Merida.

Contador predčasne opustil pelotón Tour de France, keď v nedeľňajšej náročnej pyrenejskej etape vysilený zosadol z bicykla na následky problémov po pádoch z úvodných dvoch súťažných dní.

Viac o téme: Alberto Contador Tinkoff Trek-Segafredo Jesús Hernández
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články