Slovenskí džudisti sa presadili v svetovej konkurencii

Slovenskí džudisti
Slovenskí džudisti

BRATISLAVA - Slovenskí džudisti dosiahli výborné výsledky na európskom džudistickom podujatí, ktoré sa konalo tento víkend v Bratislave. Na Europen Judo Cup sa predstavili džudisti z 28 krajín. Celkovo nastúpilo do súťaže 156 mužov a 73 žien, ktorí si zmerali svoje sily v bratislavskej Hant Aréne na Pasienkoch. Zo slovenských reprezentantov sa najlepšie darilo Andrei Krišandovej, ktorá získala pre Slovensko striebornú medailu a bronz si odniesla Ivana Komlóšiová. V mužskej kategórii získali bronzovú medailu Matej Poliak a Peter Žilka.

„Európskej únii juda ďakujeme za dôveru, nakoľko Slovensko bolo už po štvrtý raz organizátorskou krajinou tohto podujatia. Som rád, že vďaka úspechom našich reprezentantov sme zviditelnili tento šport aj na Slovensku. Zároveň vnímam toto podujatie aj ako príležitosť predstaviť džudo širokej slovenskej verejnosti, ako atraktívny olympijský šport,“ povedal Anton Siekel, poradca prezidenta Európskej únie juda.

Slovensko reprezentovalo na tomto podujatí celkovo 14 pretekárov. Za ženy nastúpia Andrea KRIŠANDOVÁ (-52 kg), Magdaléna Mužíková (-57 kg), Viktória MAJOROŠOVÁ (-57 kg) a Ivana Komlóšiová (-63 kg). V mužských kategóriách sa predstavili Matej POLIAK (-66 kg), ktorý skončil na prvom mieste minulý rok, Richard UTIS (-66 kg), Ján LUPTÁK (-73 kg), Erik FRANICKÝ (-81 kg), Matej BRNA (-81 kg), Jerguš MRÁZ (- 81 kg), Peter ŽILKA (-90 kg), Filip ŠTANCEL (-90 kg), Matej Hajas (-100 kg) a Dušan HEGEDUS (-100 kg).


Zdroj:
športky
Foto:
športky

DISKUSIA