Slovan do novej sezóny s najvyššími cieľmi: Ofenzívny futbal by mal priniesť double

Sprava: Hráči z AS Trenčín a hráči z ŠK Slovan Bratislava
Sprava: Hráči z AS Trenčín a hráči z ŠK Slovan Bratislava

BRATISLAVA - Vicemajster ŠK Slovan Bratislava prešiel počas krátkej letnej prestávky viacerými zmenami s cieľom naplniť nové strategické ciele klubu a tými sú víťazstvá v lige i pohári. Hlavné zmeny sa týkali hráčskeho kádra, do ktorého prišli piati noví hráči a ďalší sa vrátili z dlhodobých hosťovaní. Ešte väčší pohyb nastal opačným smerom, dva dni pred štartom nového ročníka FL odišiel ako posledný útočník Tamás Priskin do maďarského klubu Videoton FC.

Slovan sa chce prezentovať ofenzívnym a moderným herným prejavom a tomu prispôsobil aj skladbu kádra. Novými posilami sú stopér Milan Rundič, ofenzívni krajní obrancovia Ruben Ligeon a Lorenzo Burnet a ofenzívni záložníci Mitchell Schet a Lesly de Sa. Útočné snahy oživí aj kreatívny stredopoliar Seydouba Soumah, ktorý sa vrátil z hosťovania v Kuvajte. Ďalšími navrátilcami z hosťovaní sú brankár Martin Krnáč a záložník Richard Lásik.

Naopak, klub opustili okrem Priskina ďalší útočník Róbert Vittek, ktorý po skončení zmluvy neprijal ponuku na prácu v štruktúrach klubu a preferuje pokračovanie v aktívnej kariére. Odišli aj legionári Marko Milinkovič a Slobodan Simovič či slovenský stredopoliar Samuel Štefánik.

 "Ciele sú úplne jasné – získať double. Hlavným cieľom je víťazstvo v lige, no veľkú prestíž má pre nás aj zisk pohára. Od novej sezóny by sa mal spustiť projekt Česko-slovenského superpohára (duel víťazov národných pohárov, pozn.) a my chceme byť jeho prvým účastníkom i víťazom. Čo sa týka Európskej ligy, prienik do skupinovej fázy je vždy aj otázkou šťastia na schodnejších súperov. Prvú prekážku máme za sebou, určite chceme prejsť aj cez 2. predkolo tak, ako pred rokom. Urobíme všetko pre to, aby sme sa prebojovali čo najďalej, ale v 3. predkole či play-off, keď by sme už neboli nasadení, záleží aj na zhovievavosti žrebu. Úspech na európskej scéne by bol pekným bonusom, prioritne však chceme vyhrať domáce súťaže," povedal v tlačovej správe viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Klub sa ďalej zameriava aj na prácu s mládežou v akadémii, ktorá v areáli štadióna v Prievoze funguje od začiatku tohto kalendárneho roka. Mládežnícke mužstvá Slovana získali v uplynulej sezóne štyri prvenstvá vo svojich súťažiach a množstvo slovanistov bolo nominovaných do reprezentačných výberov. V druhej lige pokračuje juniorka Slovana a výzva v Lige majstrov čaká na ženy, ktoré spoločne s juniorkami a žiačkami získali majstrovské tituly.

Kmotrík ml. verí, že v novej sezóne sa klub bude môcť spoľahnúť aj na silnú podporu fanúšikov. "Naším cieľom je zatraktívnenie herného prejavu, čomu zodpovedajú aj príchody ofenzívne ladených futbalistov. Verím, že fanúšikovia zareagujú pozitívne a nájdu si cestu do hľadiska. Zvýšenie návštevnosti je ďalším cieľom pred novou sezónou," dodal.

Brankári: Dominik Greif, Martin Krnáč, Ján Mucha
Obrancovia: Boris Sekulič, Milan Rundič, Lorenzo Burnet, Ruben Ligeon, Kornel Saláta, Samuel Antálek, Adam Laczkó, Juraj Kotula, Vasileios Pliatsikas
Stredopoliari: Vukan Savičevič, Joeri De Kamps, František Kubík, Richard Lásik, Seydouba Soumah, Filip Oršula, Granwald Scott, Adrián Kopičár, Samuel Šefčík, Lesly De Sa, Mitchell Schet
Útočníci: Adam Zreľák, Kevin Kele, Patrik Pinte

Realizačný tím A-mužstva:
Tréner: Nikki Papavasiliou
Asistenti trénera: Nikos Kounenakis, Mark Burchill
Tréner brankárov: Pavol Hrnčiarik
Kondiční tréneri: Xavier Simoes, Martin Kojnok
Vedúci mužstva: Ján Švehlík
Lekár: Ján Grňa
Fyzioterapeuti: Jiří Jurza, Štefan Szilágyi
Maséri: Viliam Kalman, Marek Košáň
Kustódi: Ján Beniak, Peter Pavlovič, Peter Paulický

Zmeny v kádri A-mužstva ŠK Slovan počas letnej prestávky:
Príchody:
Martin Krnáč – návrat z hosťovania v MFK Skalica
Milan Rundič – voľný hráč (naposledy AS Trenčín)
Ruben Ligeon – voľný hráč (naposledy hosťovanie v FC Utrecht)
Lorenzo Burnet – voľný hráč (naposledy FC Groningen)
Richard Lásik – návrat z hosťovania v FC Baník Ostrava (ČR)
Seydouba Soumah – návrat z hosťovania v Qadsia SC (Kuv.)
Mitchell Schet – voľný hráč (naposledy AS Trenčín)
Lesly De Sa – voľný hráč (naposledy hosťovanie vo Willem II Tilburg)

Odchody:
Karel Hrubeš – ukončenie hosťovania z SK Slavia Praha (ČR)
Dávid Hudák – prestup do Mezökövesd Zsóry FC (Maď.)
Jakub Podaný – uplatnenie klauzuly o uvoľnení spod kontraktu
Claude Dielna – ukončenie hosťovania zo Sheffield Wednesday (Ang.)
Moise Adilehou – vypršanie zmluvy
Patrik Sabo – neuplatnenie opcie
Matej Jakúbek – neuplatnenie opcie
Samuel Štefánik – prestup do Termalica Nieciecza (Poľ.)
Mauro Gonzales – ukončenie hosťovania z Boca Juniors (Arg.)
Marko Milinkovič – prestup do Genclerbirligi Ankara (Tur.)
Slobodan Simovič – prestup do Hapoel Kfar Saba (Izr.)
Nermin Crnkič – vypršanie zmluvy
Róbert Vittek – vypršanie zmluvy
Tamás Priskin – prestup do Videoton FC (Maď.)


Tagy: ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA