Kližan dokonale napodobnil Mečířa: Víťazstvo venoval obetiam útoku v Nice

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: german-open-hamburg.de

HAMBURG - Slovenský tenista Martin Kližan získal svoj piaty titul na okruhu ATP. V nedeľňajšom finále antukového turnaja v Hamburgu si ako siedmy nasadený hráč poradil s trojkou podujatia Uruguajčanom Pablom Cuevasom za 59 minút suverénne v dvoch setoch 6:1 a 6:4. Zopakoval tak úspech svojho krajana a súčasného daviscupového kapitána Miloslava Mečířa, ktorý v severonemeckom prístavnom meste triumfoval v roku 1985.

Cennú trofej prevzal Kližan z rúk šéfa turnaja a bývalého nemeckého tenistu Michaela Sticha, vzápätí ju symbolicky venoval obetiam nedávneho teroristického útoku vo francúzskom meste Nice. "Mám kamaráta, ktorý túto tragédiu prežil a trofej chcem venovať všetkým, ktori také šťastie nemali," povedal Kližan priamo na dvorci. "Som rád, že som tento turnaj vyhral. Veľká vďaka patrí môjmu trénerovi, priateľke, rodičom i kamarátom a špeciálne ďakujem môjmu fanklubu priamo tu v hľadisku. Bol to pekný týždeň, výborne zorganizované podujatie v krásnom meste a teším sa, že sa sem o rok opäť vrátim. Gratulujem aj Pablovi za účasť vo finále a verím, že obaja budeme mať ešte úspešný zvyšok sezóny."

Kližan v Hamburgu získal Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Kližan vyrovnal vzájomnú bilanciu s Cuevasom na 1:1 a odplatil mu prehru spred dvoch rokov, keď na antukovom challengeri v Barranquille dominoval Uruguajčan jasne 6:3 a 6:1. "Gratulujem Martinovi k skvelému týždňu. Je to výborný turnaj a v budúcom roku sa sem určite vrátim," povedal po finále Cuevas, ktorý už predtým v tomto roku vyhral turnaje v Riu de Janeiro a Sao Paule.

Viac o téme: Martin Kližan Hamburg
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: german-open-hamburg.de
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články