VIDEO Šialená cyklistika plná pádov: Jazdci bojovali s fanúšikmi, kravami, psom a vlakom!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - V posledných rokoch nás najslávnejšie cyklistické podujatie na svete presviedča o tom, že niečo nie je v poriadku. Neustále sa kopia kuriózne nehody, ktorým organizátori nie sú schopní predchádzať. Keď sa na vrcholovej úrovni vyrúti na trať auto v protismere alebo vlak, niekto zrejme urobil chybu.

Podobné pochybenia však môžu stáť jazdcov život. Namiesto toho, aby sa sústredili len na seba a tímové povinnosti, musia jazdci vždy dávať pozor na bláznivých fanúšikov, ktorých drzosť nepozná hraníc. Každý chce mať čo najlepšie fotky a zábery, preto sa priaznivci cyklistiky bezhlavo tlačia na jazdcov, čo neraz skončilo zle. 

Okrem nedisciplinovaných fanúšikov sú tu aj iné nástrahy, ktoré môžu jazdcov prekvapiť. Ako napríklad taký vlak, ktorý rozdelí pelotón na dve polovice. Niektorých jazdcov nezastavili ani padnuté závory. Rozhodli sa vsadiť do hry vlastný život. Ostatní vedeli, že majú po pretekoch.

Problémy neraz spôsobujú aj zvieratá, ako napríklad stádo pasúcich sa kráv, ktoré sa zrazu rozhodnú prejsť cez cestu. Nič príjemne nie je ani zbadať splašeného psa tesne pred kolesom. Takýchto incidentov bolo skutočne neúrekom. Eurosport si pripravil pre fanúšikov TOP 10 momentov, kedy to takmer dopadlo zle, no žiadna tragédia sa našťastie nekonala.

Aj na tohtoročnej Tour sa už stalo viacero kurióznych nehôd. Odniesol si to napríklad Chris Froome, ktorý narazil do neutrálneho stroja, zatiaľ čo mu bicykel prešla motorka, a tak musel utekať do kopca, aby minimalizoval stratu. 

O nepríjemných náhodách vie hovoril aj Brit Adam Yates, ktorý sa rútil do cieľa, no presne pred ním spadla nafukovacia reklamná brána. V plnej rýchlosti preletel cez bránu aj bicykel a zakrvavil si tvár. 


Tagy: Peter Sagan Rafal Majka

Zdroj:
sportky.sk
Foto:
youtube, Video: Eurosport

DISKUSIA