Z Tinkoffu prišla studená sprcha: Bojovať proti Sky je nemožné, Froome to už má vo vrecku!

Chris Froome v žltom drese
Chris Froome v žltom drese

BERN - Víťaz je už jasný. S takýmto názorom prichádza čoraz viac ľudí. Nie sú to len fanúšikovia, ale aj experti. Myslí si to aj športový riaditeľ tímu Tinkoff Sean Yates, ktorý sa o priebehu tohtoročnej Tour de France rozhovoril pre portál cyclingnews. Zhodnotil, že ak sa niečo radikálne nezmení, je dobojované.

Chris Froome bol pred samotnou Tour pasovaný do pozície top favorita, no veľkú šancu na úspech mal aj Nairo Quintana, od ktorého sa čakalo veľkolepé predstavenie. Zatiaľ však neprišlo. Froome má po šestnástich etapách sľubný náskok 1:47 min. na druhého Mollemu a až 2:59 min, na štvrtého Quintanu.

I keď samotný Froome popred, že by mal Tour už vyhratú, Yates nevidí nikoho, kto by ho mohol ohroziť: "Tím Sky ide neskutočne, jednoznačne je lídrom. Ľudia z Movistaru určite povedia, že Tour sa ešte neskončila, a to majú pravdu, no keď sa pozriete ako dominantne jazdí Froome a celý tím Sky, je to ako bojovať s veternými mlynmi. Prakticky to už majú vo vrecku."

Taktika k cyklistike nepochybne patrí, no okrem nej jazdci potrebujú aj výkonnosť. Bez nej je recept na výhru zbytočný. "O taktike sa môžu v Movistari baviť pokojne aj celý deň, všetko je to však o tom, čoho sú samotní jazdci schopní. Ak na to nemáte, tak na to skrátka nemáte. V Sky sa obávajú jedine Quintanu, lenže ten na to nemá nohy," povedal pre cyclingnews Yates.

Experti už pre Tour hovorili, že jeden z tímov prichádza v zložení, aké tu ešte nebolo. Prakticky každý z Froomových domestikov by mohol byť v inom tíme lídrom. "Sky majú perfektný tím. V takejto zostave môžu pokojne kontrolovať preteky. Jediná šanca ako ohroziť Frooma je spojenectvo jeho konkurentov. Bojovať proti Sky osamote je nemožné," dodal športový riaditeľ tímu Tinkoff 


Tagy: Chris Froome Nairo Quintana Sean Yates

Zdroj:
sportky.sk
Foto:
SITA

DISKUSIA