Sagan bude zbierať trofeje v inom tíme: Tiňkov prezradil, komu sa Tourminátor upísal!

Peter Sagan a Oleg Tiňkov
Peter Sagan a Oleg Tiňkov

BERN - Tretie etapové víťazstvo a ďalšie štyri pódiové umiestnenia! Taká je vizitka Petra Sagana na tohtoročnej Toru de France. Držiteľa zeleného trička obdivuje celý svet a najmä jeho zamestnávateľ Oleg Tiňkov, ktorý vlastní tím Tinkoff. Slovenský cyklista tretím triumfom naplnil slová ruského milionára, ale ten nedodrží slovo a s cyklistikou po sezóne skoncuje.

Pred začiatkom sezóny vyhlásil Tiňkov, že je to jeho posledný rok v profesionálnej cyklistike. Nesúhlasil s veľa vecami, ktoré sa v tomto športe dejú a nemá zmysel s tým stále bojovať. Avšak Saganove výkony a zisk žltého trička na začiatku Tour zmenili jeho názor a v eufórii povedal: "Ak Sagan zvíťazí ešte vo dvoch etapách na Tour, zostanem aj v budúcnosti pri tíme."


Tieto slová sa nestanú skutočnosťou. Oleg dodrží to, čo povedal pred začiatkom sezóny. Potvrdil to aj po pondelkovom triumfe žilinského rodáka v 16. etape, ktorá finišovala vo švajčiarskom meste Bern. "Ďakujem, že podporujete Petra. Držte mu palce aj budúci rok, ale v inom tíme, už nie v Tinkoff," dodal Tiňkov.

Pre RTVS prezradil, za ktorý tím bude v budúcej sezóne pretekať: "Peter je jednoducho najlepší a znova to len potvrdil. Saganove víťazstvá v etapách vnímam ako obrovský úspech pre celý náš tím a tiež perfektný spôsob ako uzavrieť moje cyklistické rendez-vous. Ďalšie víťazstvá už bude zbierať pre Boru. Aj keď by som mu veľmi želal, aby pretekal za slovenský tím, pretože nikto z cyklistov nemá takých fanúšikov ako on. Myslím si, že Slovensko si zaslúži profesionálny tím," tvrdil ruský oligarcha.

Tiňkovo vyjadrenie sa už objavilo na webe Cyclingtips: "Myslím si, že Peter už podpísal Bore či také niečo. Veľa ľudí ma kritizuje za to, že vysokými platmi som zahájil cenovú prestupovú vojnu v cyklistike. Napríklad Jonathan Vaughters (pozn. šéf tímu Cannondale) to hovorí. Vôbec to tak nie je. Peter teraz podpísal za omnoho viac peňazí, aké mu platím ja. Nemôže o tom hovoriť do 1. augusta, kým sa neotvorí trh s prestupmi," dodal.

O tom, že slová Saganovho zamestnávateľa sú pravdivé, svedčí aj vyjadrenie manželky Katky. "Hej, Peťo už má niečo takmer dohodnuté, ale ešte o tom asi nemôžem hovoriť," povedala pre Športky.


Tagy: Peter Sagan Oleg Tiňkov Tinkoff

Zdroj:
športky
Foto:
Facebook - Oleg Tiňkov

DISKUSIA