FOTO Tour de France dala pokoj zbraniam: Takto trávil voľný deň Sagan a ďalší cyklisti!

Peter Sagan a jeho kolegovia z Tinkoffu
Peter Sagan a jeho kolegovia z Tinkoffu

BERN - Cyklistov na Tour de France čaká záverečných päť etáp. Deň voľna sa jazdci rozhodli stráviť rôzne. Zatiaľ čo niektorí ladili formu, iní si vychutnali dlhý odpočinok a aspoň chvíľkové ničnerobenie. Niekto dokonca stihol aj návštevu kaderníčky či oddych pri pive.

Podľa mnohých odborníkov Tour de France čaká najťažší alpský týždeň za posledné roky a to aj napriek tomu, že na trase tentoraz chýbajú osvedčené horské hity ako Col du Galibier, Alpe d´Huez či Col de la Croix du Fer. Zato zo zostávajúcich štyroch etáp na cyklistov čakajú dva nesmierne náročné dojazdy do kopca plus jedna horská časovka. Prvá skúška odolnosti v horách príde na rad v stredu, keď pelotón po dni voľna v Berne zostane vo Švajčiarsku.

"Neviem, ktorý zo štyroch nasledujúcich dní v Alpách bude najťažší či najtvrdší. Pozerám sa ne ako na jeden blok vysokej náročnosti. Každá etapa vrátane časovky bude extrémnou výzvou," myslí si Froome.

Šéf tímu Movistar Eusebio Unzué tvrdí, že Quintana rozhodne ešte nepovedal posledné slovo na tohtoročnej Tour. "Pokúsime sa Frooma a Sky niečím prekvapiť, aj keď vieme, že oplývajú neskutočnou silou. Čakajú nás kľúčové etapy v Alpách, môže tam byť veľké teplo a s tým sa Nairo vie vyrovnať. Rozhodne nehádžeme uterák do ringu." 


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
twitter Le tour de France

DISKUSIA