Slovenské postupové šance zhltlo Česko: Po Čepelovej padla aj Schmiedlová

Kateřina SiniakováKateřina Siniaková Zdroj: SITA

BASTAD - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nasadená ako piata prehrala za 122 minút 3:6, 6:4, 4:6 s českou kvalifikantkou Kateřinou Siniakovou v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji WTA International Ericsson Open vo švédskom Bastade (dotácia 250 000 USD, antuka).

V rozhodujúcom sete nádejne vyrovnala z 1:4 na 4:4, ale koncovku lepšie zvládla súperka. Dvadsaťročná 92. hráčka singlového renkingu Siniaková v 1. kole vyradila inú Slovenku Janu Čepelovú. Helenou Sukovou trénersky dozorovaná Češka upravila v seniorskej bilancii proti 21-ročnej Košičanke Schmiedlovej na 2:2. Revanšovala sa jej za vlaňajšiu aprílovú prehru 1:6, 6:3, 3:6, ktorú inkasovala na tvrdom povrchu v hale v poľských Katoviciach.

Schmiedlová v pondelok proti domácej držiteľke voľnej karty Susanne Celikovej (153.) dosiahla svoj prvý zápasový úspech pod hlavičkou Tenisovej asociácie žien (WTA) od 9. januára, keď v austrálskom Sydney triumfovala nad Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou. Medzičasom sa nepresadila ani na grandslamových podujatiach v správe Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Bývalá 26. hráčka hodnotenia Schmiedlová si v predmetnom období pripísala aspoň dve víťazstvá v rámci Pohára federácie reprezentačných družstiev žien a jedno nedávno na turnaji ITF v nemeckom Versmolde. V tejto sezóne je jej singlová bilancia 5:20.

Stále platí, že zverenkyňa Jaroslava Levinského "Kajka" Schmiedlová naposledy vybojovala aspoň dva triumfy za sebou v septembri 2015 v čínskom Wu-chane, vtedy dokonca boli tri. V online nezáväznom prepočtovom renkingu figuruje v okamihu stredajšieho nezdaru na 61. mieste.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):
Kateřina Siniaková (ČR) - Karolína Schmiedlová (SR-5) 6:3, 4:6, 6:4 za 122 minút

Viac o téme: Jana Čepelová Karolína Schmiedlová Kateřina Siniaková