Turecko láka ďalšieho Slováka: Najlepší futbalový mladík sa možno stretne s Ďuricom

Matúš Bero a Dávid Ivan obaja z tímu Slovensko "21"
Matúš Bero a Dávid Ivan obaja z tímu Slovensko "21"

TRABZON - Turecký futbalový klub Trabzonspor vo štvrtok popoludní bez ďalších podrobností potvrdil prostredníctvom svojho verifikovaného twitterového konta rokovania s úradujúcim slovenským šampiónom AS Trenčín o prestupe stredopoliara Matúša Bera. Už dávnejšie priznalo rozhovory na danú tému s touto tureckou organizáciou aj vedenie spod Čákovho hradu.

Dvadsaťročný stredopoliar Bero získal cenu pre najlepšieho hráča najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy v sezóne 2015/2016, jedným gólom v stredajšej odvete 2. predkola Ligy majstrov 2016/2017 pomohol Trenčanom k postupu do 3. predkola cez slovinskú Olimpiju Ľubľana. Bero patrí medzi lídrov slovenskej reprezentácie do 21 rokov, koncom mája v prípravnom dueli proti Gruzínsku debutoval aj v A-tíme SR. 

Podľa tureckých médií je Trabzonspor blízko k podpisu kontraktu s iným slovenským reprezentantom Jánom Ďuricom. Portál haber7.com v tejto súvislosti uviedol, že presun 34-ročného stopéra do kádra Trabzonsporu je už len otázkou času. Ďurica je momentálne voľný hráč, pred ME vo Francúzsku mu vypršal kontrakt s Lokomotivom Moskva. 


Tagy: Ján Ďurica Trabzonspor Matúš Bero

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA