Postupový sen Slovana sa v Lotyšku rozplynul: Jelgava s hladkým víťazstvom

Seydouba Soumah z ŠK Slovan (vpravo)Seydouba Soumah z ŠK Slovan (vpravo) Zdroj: SITA

JELGAVA - Futbalisti Slovana Bratislava ukončili svoje pôsobenie v Európskej lige UEFA 2016/2017 už v 2. predkole. Slovenský vicemajster po bezgólovej remíze v prvom stretnutí na Pasienkoch prehral v štvrtkovej odvete na ihrisku lotyšského tímu FK Jelgava hladko 0:3 a zo súťaže vypadol. jelgavčania sa o play off EL popasujú s úspešnejším z dvojice Omonia Nikózia (Cyp.) - Beitar Jeruzalem (Izr.).

Po bezgólovej remíze v prvom súboji na Pasienkoch mohli pred štvrtkovou odvetou pomýšľať na postup obe mužstvá. V Olympijskom centre Zemgales začal Slovan aktívne, ale prvú šancu mali domáci. Grigaravičius šikovne obišiel Burneta a prízemnou strelou vystrašil Muchu. Kľúčový moment prvého polčasu sa udial v 27. minúte. Po zákroku de Kampsa na Dialla nórsky arbiter Johnsen prísne odpískal pokutový kop v prospech Lotyšov. K lopte sa postavil Kluškins a hoci Mucha vystihol smer jeho strely, gólu zabrániť nedokázal - 1:0. Vedúci presný zásah domácich povzbudil, aktívny Kluškins mal po akcii z ľavej strany šancu na druhý gólový zápis v stretnutí, ale brankár Slovana bol pozorný. V závere prvého polčasu sa k slovu dostali aj hostia. Najskôr Zreľák pálil zo štandardnej situácie len do gólmana Ikstensa, následne strieľaný center Soumaha nenašiel adresáta. Najväčšiu šancu slovenského vicemajstra mal v 43. minúte Kubík, ktorý sa po spolupráci dvojice Soumah, Schet ocitol sám zoči-voči domácemu brankárovi, ale v rozhodujúcom momente netrafil loptu ideálne.

Slovan pokračoval v rozpačitom výkone aj po zmene strán a veľmi rýchlo za to pykal. Deň otvorených dverí v obrane "belasých" využil v 48. minúte Bogdaškins, ktorý si hruďou spracoval prihrávku od Nakana a bombou pod hornú konštrukciu nedal Muchovi šancu - 2:0. Tréner Papavasiliou reagoval na priebežný stav striedaním, keď trápiaceho sa Kubíka nahradil Priskin. Želaný ofenzívny efekt bol však takmer nulový. Viac z hry mali naďalej domáci, ktorí pozornou defenzívou nepúšťali súpera do výraznejších príležitostí. Slovan v záverečnej polhodine hral vabank a nasadil všetky sily do útoku. Viackrát sa mu to mohlo vypomstiť, keď Mucha musel zlikvidovať niekoľko nebezpečných kontier Jelgavčanov. Na protiútok v 85. minúte však už nestačil, keď bezmocných hostí poslal definitívne do kolien Malašenoks - 3:0. Slovan odohral v EL 2016/2017 tri zápasy, v ktorých ani raz neskóroval, inkasoval tri góly a v súťaži skončil.

odveta 2. predkola EL 2016/2017:
FK Jelgava - ŠK Slovan Bratislava 3:0 (1:0)
Góly: 27. Kluškins (z 11 m), 48. Bogdaškins, 85. Malašenoks. ŽK: Grigaravičius, Malašenoks, Freimanis, Lazdinš - Ligeon, Savičevič, Lásik, Sekulič, Priskin, ČK: 89. Diallo (Jelgava). Rozhodoval: Johnsen (Nór.)

Zostavy a striedania:
Jelgava: Ikstens - Freimanis, Savčenkovs, Diallo, Redjko - Bogdaškins, Lazdinš, Nakano, Grigaravičius (82. Kovalovs) - Kluškins (64. Osipovs), Malašenoks (90.+ Smirnovs)

Slovan: Mucha - Ligeon, Saláta, Sekulič, Burnet - Savičevič (72. Scott), de Kamps (72. Lásik) - Schet, Soumah, Kubík (50. Priskin) - Zreľák
/prvý zápas: 0:0, do 3. predkola postúpila Jelgava/

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FK Jelgava