Slovenský ofenzívny klenot opúšťa Trenčín: Tu sa bude Bero futbalovo rozvíjať

Hráč AS Trenčín Matúš Bero sa raduje z gólu
Hráč AS Trenčín Matúš Bero sa raduje z gólu

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero prestúpil vo štvrtok z AS Trenčín do tureckého klubu Trabzonspor. Po transferoch Lászlóa Bénesa, Tomáša Hubočana a Martina Škrtela ide o ďalší úspešne zrealizovaný letný transfer Stars&Friends, informovala TASR táto zastupiteľská agentúra.

Prestup zrealizoval hráčov agent Karol Csontó. O odchode reprezentanta do 21 rokov, ktorému ušla nominácia na EURO 2016 do Francúzska, sa hovorilo už od zimného prestupového obdobia. Bero však ešte stihol Trenčínu výrazne dopomôcť k zisku druhého titulu majstra vo Fortuna lige, keď sa stal jej najlepším strelcom.

 "Trabzonspor Matúša už dlhšie sledoval. Je to klub, ktorý neustále napreduje a podporuje rozvoj mladých hráčov. Rokovania s ním boli veľmi rýchle a priame. Pri Matúšovom transfere sme však museli brať do úvahy aj finančné požiadavky AS Trenčín, ktoré boli nad rámec ponúk z klubov nemeckej Bundesligy či z Belgicka, s ktorými sme tiež rokovali," vyjadril sa Csontó.

"Moje pocity z tohto transferu sú fantastické. Je to môj prvý veľký prestup a momentálne ho radím na popredné miesto v mojej futbalovej kariére. Verím, že práve tento transfer je mojím prvým veľkým krokom do sveta medzinárodného futbalu, kde sa budem môcť hráčsky rozvíjať a napredovať stále ďalej. Viem, že o mojom prestupe sa už dlhšie rokovalo aj s inými klubmi, no Trenčín mal jasnú predstavu o podmienkach môjho transferu a ja som veľmi šťastný, že práve taký veľkoklub, akým Trabzonspor je, ich dokázal naplniť," povedal na margo prestupu Bero.

"Čaká ma ešte lekárska prehliadka. Kým bude v Trenčíne Liga majstrov, tak tu budem. V kvalifikačných kolách ešte Trenčínu určite pomôžem a potom sa v mojej kariére posuniem ďalej. Je to pre mňa nová výzva a nová šanca ukázať svetu, kto je Matúš Bero," povedala nová akvizícia Trabzonsporu vo videorozhovore pre oficiálny kanál AS Trenčín na youtube. "Spomínať na Trenčín budem len v dobrom. Tento klub ma vychoval a môžem mu vďačiť za všetko. Od začiatku som cítil, že Trabzonspor ma veľmi chce - najmä tréner. Viem, že je tam obrovská šanca hrávať. To je pre mladého futbalistu to najdôležitejšie. Možno som mohol urobiť krok do Belgicka alebo Nemecka, ale šanca dostať sa na ihrisko by bola oveľa menšia. Pozeral som sa na to z tohto hľadiska, som veľmi šťastný a spokojný. Trenčínu budem navždy verný. Chcem vyhrať všetky zostávajúce zápasy v jeho drese," dodal Matúš Bero. 

Podľa tureckých médií je Trabzonspor blízko k podpisu kontraktu s iným slovenským reprezentantom Jánom Ďuricom. Portál haber7.com v tejto súvislosti uviedol, že presun 34-ročného stopéra do kádra Trabzonsporu je už len otázkou času. Ďurica je momentálne voľný hráč, pred ME vo Francúzsku mu vypršal kontrakt s Lokomotivom Moskva. 


Tagy: AS Trenčín Trabzonspor Matúš Bero

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA