Slavia zásluhou van Kessela postúpila do 3. predkola: Ďalej aj Aberdeen

Gino van KesselGino van Kessel Zdroj: slavia.cz

VENTSPILS- Futbalisti FC Aberdeen postúpili do 3. predkola Európskej ligy UEFA 2016/2017. Po domácej výhre 3:0 nad FK Ventspils uspeli proti súperovi z Lotyšska aj na jeho pôde a vyhrali 1:0. Jediným úspešným strelcom duelu bol Adam Rooney.

Do 3. predkola postúpila Slavia Praha. Po prehre na pôde Levadie Tallin 1:3 doma vyhrala 2:0 po góloch Milana Škodu a Gina van Kessela a postúpila vďaka gólu na ihrisku súpera. Slovenský futbalista Jaroslav Mihalík za domácich nastúpil v 61. minúte.

Výsledky štvrtkových odvetných stretnutí 2. predkola futbalovej Európskej ligy 2016/2017:

FK Ventspils (Lot.) - FC Aberdeen (Škót.) 0:1 (0:0) - prvý zápas 0:3, do 3. predkola postúpil FC Aberdeen
NK Lokomotiva Záhreb (Chor.) - RoPS Rovaniemi (Fín.) 3:0 (1:0) - prvý zápas 1:1, do 3. predkola postúpil NK Lokomotiva Záhreb - Michal Mravec (Rovaniemi) hral do 75. min, v 73. min dostal žltú kartu
Torpedo-BelAZ Žodino (Biel.) - DVSC Debrecín (Maď.) 1:0 (1:0) - prvý zápas 2:1, do 3. predkola postúpilo Torpedo-BelAZ Žodino
HJK Helsinki (Fín.) - Beroe Stara Zagora (Bul.) 1:0 (1:0) - prvý zápas 1:1, do 3. predkola postúpil HJK Helsinki
Nömme Kalju (Est.) - Maccabi Haifa (Izr.) 1:1 po predĺžení (1:1, 1:0), 5:3 na strely zo značky pokutového kopu - prvý zápas 1:1, do 3. predkola postúpilo Nömme Kalju
Omonia Nikózia (Cyp.) - Beitar Jeruzalem (Izr.) 3:2 (2:2) - prvý zápas 0:1, do 3. predkola postúpil Beitar Jeruzalem
Levski Sofia (Bul.) - NK Maribor (Slovin.) 1:1 (1:0) - prvý zápas 0:0, do 3. predkola postúpil NK Maribor - Roman Procházka (Levski) odohral celé stretnutie
AEK Larnaka (Cyp.) - FC Cliftonville (Sev. Ír.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 3:2, do 3. predkola postúpil AEK Larnaka
Grasshoppers Zürich (Švaj.) - KR Reykjavík (Isl.) 2:1 (1:0) - prvý zápas 3:3, do 3. predkola postúpil Grasshoppers Zürich
Slavia Praha (ČR) - Levadia Tallinn (Est.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 1:3, do 3. predkola postúpila Slavia Praha - Jaroslav Mihalík nastúpil v 61. min, Dušan Švento (obaja Slavia) po svalovom zranení ešte nebol k dispozícii
IFK Göteborg (Švéd.) - Piast Gliwice (Poľ.) 0:0 - prvý zápas 3:0, do 3 predkola postúpil IFK Göteborg - Dobrivoj Rusov odchytal celé stretnutie, Martin Bukata (obaja Gliwice) odohral celý zápas a v 43. min dostal žltú kartu
FC Vaduz (Licht.) - FC Midtyjlland (Dán.) 2:2 (0:1) - prvý zápas 0:3, do 3. predkola postúpil FC Midtyjlland
FK Gabala (Azer.) - MTK Budapešť (Maď.) 2:0 (2:0) - prvý zápas 2:1, do 3. predkola postúpil FK Gabala
Maccabi Tel-Aviv (Izr.) - Kajrat Almaty (Kaz.) 2:1 (1:0) - prvý zápas 1:1, do 3. predkola postúpil Maccabi Tel-Aviv
FC Europa (Gibr.) - AIK Štokholm (Švéd.) 0:1 (0:0) - prvý zápas 0:1, do 3. predkola postúpil AIK Štokholm
Strömsgodset Toppfotball (Nór.) - SönderjyskE (Dán.) 2:2 po predĺžení (2:1, 2:0) - prvý zápas 1:2, do 3. predkola postúpilo SönderjyskE
BK Odd Skien (Nór.) - PAS Giannina (Gréc.) 3:1 po predĺžení (3:0, 0:0) - prvý zápas 0:3, do 3. predkola postúpil PAS Giannina
FK Kukësi (Alb.) - Austria Viedeň (Rak.) 1:4 (0:1) - prvý zápas 0:1, do 3. predkola postúpila Austria Viedeň
Connah's Quay Nomads (Wal.) - FK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 1:2 (0:1) - prvý zápas 0:1, do 3. predkola postúpil FK Vojvodina Nový Sad
FK Shkëndija Tetovo (Maced.) - Neftči Baku (Azer.) 1:0 (1:0) - prvý zápas 0:0, do 3. predkola postúpil FK Shkëndija Tetovo
Osmanlispor (Tur.) - Zimbru Kišiňov (Mold.) 5:0 (2:0) - prvý zápas 2:2, do 3. predkola postúpil Osmanlispor
Hajduk Split (Chor.) - CSMS Iasi (Rum.) 2:1 (1:1) - prvý zápas 2:2, do 3. predkola postúpil Hajduk Split
NK Domžale (Slovin.) - Šachťor Soligorsk (Biel.) 2:1 (1:0) - prvý zápas 1:1, do 3. predkola postúpil NK Domžale
FK Čukarički (Srb.) - Videoton Székesfehérvár (Maď.) 1:1 (1:0) - prvý zápas 0:2, do 3. predkola postúpil Videoton Székesfehérvár

Viac o téme: Slavia Praha Gino van Kessel
  • Zdroj: TASR, SITA