Duda zažil trpkú premiéru v novom drese: Na tento zápas bude chcieť rýchlo zabudnúť!

Ondrej DudaOndrej Duda Zdroj: TASR

ALKMAAR - Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda zaznamenal neúspešný debut v sobotňajšom prípravnom zápase jeho Herthy Berlín.

Tá v generálke na 3. predkolo Európskej ligy UEFA 2016/2017 proti Bröndby Kodaň prehrala v príprave na pôde holandského Alkmaaru 0:3.

Dudu poslal tréner Pál Dardai do hry v 46. minúte za stavu 0:2, keď v prvom polčase strelili domáci dva góly. V 53. minúte z penalty domáci zvýšili už na 3:0 a potom v 56. minúte dostal hosťujúci Niklas Stark červenú kartu.

Jeho krajan Peter Pekarík na prípravné stretnutie do Holandska necestoval. "Vyzeralo to, akoby svieži tím hral proti unavenému. Najmä v prvom polčase sme hrali zle. Žiaľ, musím to tak povedať. Napriek únave sa musíme sústrediť len na futbal," uviedol po zápase tréner Pál Dardai pre oficiálnu internetovú stránku Herthy. Duda aj Pekarík boli súčasťou slovenskej reprezentácie na majstrovstvách Európy 2016 vo Francúzsku.

Viac o téme: Hertha Berlín Ondrej Duda AZ Alkmaar
  • Zdroj: TASR, SITA