VIDEO Slovan sa radoval aj z druhého víťazstva: ViOn dokázal súboj len zdramatizovať

Radosť hráčov ŠK Slovan BratislavaRadosť hráčov ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA- Futbalisti domáceho ŠK Slovan Bratislava zvíťazili 3:2 nad hráčmi FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble v nedeľňajšom zápase 2. kola Fortuna ligy 2016/2017. S dvoma výhrami sú priebežne na prvom mieste tabuľky najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže.

V nedeľu podvečer sa nehralo vo vysokom tempe a obidvom mužstvám chýbala dôraznejšia finálna fáza. Vyskytli sa tiež nepresnosti v strede poľa. V 7. minúte nenarobil Lásikov pokus brankárovi hostí Kováčovi vážnejšie problémy. O desať minút neskôr Kováč zachytil Kubíkov center na Priskina. V 36. minúte prebral Pasienky z letargie Schet, ktorý sa v dobrej pozícii dostal ku strele a z hranice pokutového územia prekonal Kováča - 1:0. Ani po návrate z prestávky sa hráči neprezentovali príliš živým futbalom. Bratislavčanom zahrozil hlavičkou Karlík, no vyrovnanie zariadil až Guilavogui - 1:1.

Lavičke Zlatých Moraviec tak vyšiel polčasový ťah, autor zásahu totiž vystriedal Rejdoviana. Vzápätí však na opačnej strane Kubík potiahol loptu do šestnástky a prihral Lásikovi, ktorý z prvej prinavrátil domácim náskok - 2:1. Potom sa obrana hostí otvorila o niečo viac, čo po Priskinovej akcii takmer vyústilo do vlastného gólu Boszoráda, následnú strelu Zreľáka zneškodnil Kováč. Vedenie Slovana nezvýšili Kubík s Lásikom po tom, ako sa ľavým krídlom predral Schet. V 72. minúte odpískal hlavný arbiter Hrčka pokutový kop za faul na Kubíka, nariadenú jedenástku s prehľadom premenil Priskin - 3:1.  ViOn sa v snahe o skorigovanie spoliehal najmä na centre z hry či štandardných situácií, ale ani jeden nepriniesol požadovaný efekt. V záverečnej desaťminútovke mohol zvýšiť na už rozdiel triedy  Schet, no po prihrávke Zreľáka nikým neatakovaný trafil iba žrď. Zlatým Moravciam sa predsa len podarilo znížiť v predposlednej minúte, keď sa pekným pokusom presadil Bariš - 3:2.

Pernamentka ŠK SLOVAN BRATISLAVA 2016/2017 k dispozícii tu.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 2. kolo - nedeľa:

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:2 (1:0)
Góly: 36. Schet, 55. Lásik, 72. Priskin (z pok. kopu) - 53. Guilavogui, 89. Bariš, ŽK: 61. De Kamps - 59. Pintér, 72. Pastva, rozhodovali: P. Hrčka - Vorel, Chládek, 613 divákov

Zostavy:
Slovan: J. Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Burnet (77. Ligeon) - De Kamps (70. Scott), Lásik - Schet, Zreľák, F. Kubík (72. Lesley de Sa) - Priskin
Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - M. Boszorád, Karlík, Kapor, Pintér - Bariš, Pastva (77. M. Sedlák) - Orávik, Kostadinov, Válovčan (67. Gešnábel) - Rejdovian (46. Guilavogui)

Nikodimos Papavasiliou, tréner Slovana: "Máme za sebou veľmi náročné dni po zlom výsledku v Európskej lige. V nedeľu sme dostali šancu napraviť si chuť, som hrdý, ako sa zverenci dokázali pozviechať. Ukázali sme tímový duch a všetko potrebné na triumf. Musíme si zachovať víťaznú mentalitu a dobré rozpoloženie v kabíne. Ak sa nám to podarí, môžeme dosiahnuť úspechy."

Peter Gergely, tréner Zlatých Moraviec: "Kľúčovým momentom stretnutia bol zásah súpera na 2:1, tento okamih rozhodol o osude celého zápasu. V zostávajúcom priebehu sme sa snažili ešte niečo urobiť s vývojom, ale, žiaľ, už sa nám to nepodarilo."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
  • Zdroj: TASR, SITA