Nibalimu už z toho praskli nervy: Dajte mi pokoj, ja nie som robot!

Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali

BRATISLAVA - Prehnaný tlak a vysoké očakávania mu už začali liezť na nervy. 31-ročný Talian sa radí medzi absolútnu cyklistickú špičku a možno aj práve preto od neho ľudia očakávajú maximum každý jeden deň. Fanúšikovia chcú víťazstvo za víťazstvom, lenže zabúdajú, že v tomto športe je viacero elitných pretekárov. Byť pripravený na každý jeden pretek v sezóne sa jednoducho nedá.

Práve to nedokáže Nibali pochopiť. On si skrátka Tour za svoj vrchol sezóny nevybral a uprednostnil iné podujatia, no aj tak sa nevyhol mohutnej kritike, ktorú si vyslúžil svojimi výkonmi: "Ja nie som robot! Všetci odo mňa vždy očakávajú veľa, ja to chápem, ale nikdy som nepovedal, že na Tour budem jazdiť na žltý dres, tak mi už dajte konečne pokoj. Myslím si, že kritika na moju adresu bola jednoznačne neprimeraná, hotová katastrofa. Keď som odpadol na kopci v prvej horskej etape, pre kritikov to bola voda na mlyn."

"Musím podotknúť, že som mal skvelú prvú polovicu sezóny. Veď vo februári som vyhral Okolo Ománu a v marci som na Tirreno-Adriatico jazdil veľmi slušne. Taktiež som vyhral Giro d'Italia! Na sezónu som sa dôkladne pripravoval, počas celej zimy som mal jediný deň voľna, len aby som bol  pripravený na 100%. Ale pochopte, ja som tiež len človek! Vždy som zo seba vydal maximum a snažil som sa vyhrať nejakú etapu, no musel som počúvať svoje telo. Nemohol som to prepáliť, lebo je toho predo mnou ešte veľa. Chlapci z Astany pre mňa veľakrát makali, takže som bol rád, že som im to konečne mohol vrátiť späť a pracovať teraz pre nich," pokračoval Nibali.

Počas svojho snaženia sa na Tour pretekal na takomto krásnom bicykli, ktorý patril k jedným z najkrajších na trati.

Páči sa vám Nibaliho bicykel?

Hlasovalo: 289

Nibali už Tour v roku 2014 vyhral a budúci rok sa očakáva jeho opätovný útok, i keď už v drese nového tímu Merida, ktorého bude lídrom. Teraz je však v pláne ovládnuť olympiádu v Riu, na ktorej má talianska cyklistika veľké šance na medailu. "Nebude to jednoduché, no náš tím vyzerá dobre, sme silní, takže to môžeme dokázať. Keď sa pozriem na svoj vek, zrejme je to posledná olympiáda. Hoci to netrvá dlho, atmosféru na olympiáde mám rád. Keď sa môžete najesť v spoločnosti najlepších svetových športovcov a porozprávať sa s nimi, je to úžasné," dodal záverom.


Tagy: Vincenzo Nibali

Zdroj:
sportky.sk
Foto:
SITA

DISKUSIA