Na domácej pôde nemá konkurenciu: Suverénny Rosberg na VC Nemecka vybojoval pole position

Nico RosbergNico Rosberg Zdroj: SITA

HOCKENHEIM - Kvalifikáciu na Veľkú cenu Nemecka Formuly 1 vyhral domáci pilot Nico Rosberg z Mercedesu, ktorý ovládol aj všetky tri tréningy. Druhý muž priebežného poradia majstrovstiev sveta porazil o desatinu sekundy svojho tímového kolegu a rivala Lewisa Hamiltona z Británie. V roku 2014 Rosberg Grand Prix Nemecka z pole position vyhral.

Rosberg na Hockenheimringu využil k zisku pole position jediné rýchle kolo, pretože úvod tretej časti kvalifikácie musel stráviť v boxoch kvôli problémom s elektronikou. "Je to skvelý pocit, zajazdil som super bicykel. Mal som len tento jeden pokus," uviedol tridsaťjedenročný rodák z Wiesbadenu.

Kvalifikáciu vyhral Rosberg piatykrát v sezóne a druhýkrát za sebou, ale minulý týždeň v Maďarsku o vedenie prišiel hneď v prvej zákrute a pre víťazstvo si došiel Hamilton. "Na Hockenheime sa dá veľmi dobre predbiehať, na žiadnej inej trati to nie je jednoduchšie," varoval svojho súpera Hamilton i teraz.

Trojnásobný majster sveta, ktorý sa vďaka výhre na Hungaroringu prvýkrát v sezóne dostal pred Rosberga do čela poradia MS, dnes na Nemca stratil 107 tisícin sekundy. Hamilton vyhral päť z posledných šiestich Grand Prix a pred Nemcom má náskok šiestich bodov.

Aj ďalšie dve rady obsadili jazdci jednej stajne. Tretí čas zajazdil s odstupom 363 tisícin Austrálčan Daniel Ricciardo z Red Bullu pred holandským tímovým kolegom Maxom Verstappenom. Piaty bol Fín Kimi Räikkönen a šiesty pri svojom prvom štarte na domácej Veľkej cene vo vozidle Ferrari štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel. Vlani sa Veľká cena Nemecka nešla.

Viac o téme: Nico Rosberg Lewis Hamilton Veľká cena Nemecka