VIDEO Slovan po prvýkrát okúsil trpkosť prehry: Podbrezová stále neporazená

Zľava: Matúš Turňa, Miroslav Viazanko a Mitchell Stuart Schet v súboji o loptuZľava: Matúš Turňa, Miroslav Viazanko a Mitchell Stuart Schet v súboji o loptu Zdroj: SITA

PODBREZOVÁ - Futbalisti Podbrezovej zdolali v nedeľňajšom dueli 3. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy Slovan Bratislava 2:0 a pripravili svojmu súperovi prvú prehru v sezóne. Navyše sami od začiatku aktuálneho ročníka ešte neokúsili trpkosť prehry a po dvoch remízach dosiahli prvé víťazstvo.

V prvom polčase mali mierne navrch domáci futbalisti, no pomerne málo sa dostávali do gólových príležitostí. Nebezpečnejší boli vpredu slovanisti. Už v štvrtej minúte Schet našiel pri pravej žrdi Priškina, ktorý hlavou zakončoval vedľa. Podbrezovčania pohrozili strieľaným centrom Peševskeho, s ktorým mal brankár Mucha problémy. Tento hráč sa následne snažil aj z ľavej strany z mierneho uhla, ale chýbala mu väčšia presnosť. Hostia mohli otvoriť skóre, ak by Priškin mieril presnejšie a razantnejšie. Dobrým pokusom sa prezentoval z asi 25 metrov Schet, loptu poslal pod brvno, odkiaľ ju Kuciak vytlačil. Potom to skúšal z podobnej vzdialenosti z priameho kopu Priškin, ale jeho projektil letel nad hornú žrď. V závere polčasu sa ocitol v rohu šestnástky nekrytý Burnet, no loptu poslal priamo k brankárovi Podbrezovej.

Zľava: Ján Krivák zo Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA

Úvod druhého dejstva mali lepší Bratislavčania. Priškin najprv spoza šestnástky iba tesne minul ľavý horný roh Kuciakovej svätyne a o pár minút opečiatkoval po prechode do pokutového územia pravú žrď. Na opačnej strane preveril Podio dobrou strelou z tridsiatich metrov gólmana Muchu. Ten sa zapotil aj po hodine hry, keď sa musel poriadne natiahnuť k žrdi po hlavičke Vajdu. Domáci prevzali iniciatívu a vyplatilo sa im to. V 78. minúte Podio z ľavej strany našiel v päťke striedajúceho Šafranka, ktorý iba nastavil nohu a skóroval. Na tento gólový okamih už Slovan nedokázal nájsť v závere odpoveď, naopak inkasoval aj druhýkrát po brejku 'Železiarov', keď sa tešil ďalší striedajúci hráč Breznaník.

ŽP Šport Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (0:0)
Góly: 78. Šafranko, 89. Breznaník. Rozhodoval: Vnuk. ŽK: Viazanko - Schet, 2212 divákov

ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Vajda, Podio – Viazanko, K. Kuzma (74. Kochan), Peševski (71. Šafranko) – Bernadina (84. Breznaník)

Slovan: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Burnet – Schet, Lásik, De Kamps (86. De Sa), Kubík (65. Soumah) – Priškin, Savičevič (39. Cleber)

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Dokázali sme byť dominantní hlavne v druhom polčase. Prvý polčas to bolo 50 na 50, ale po prestávke sa zápas odvíjal už v našej réžii, okrem mikrosituácie, kedy mal Slovan šancu a my sme mali šťastie. No práve o to šťastie sme bojovali tak v predchádzajúcich zápasoch ako aj v tomto. Hráči boli húževnatí a vyplatilo sa to. Náš výkon v druhom polčase gradoval. Akcie, z ktorých sme dali góly, boli excelentné. Verím, že v takýchto výkonoch budeme pokračovať. Som veľmi rád, že sme vďaka kvalitných rehabilitácií dostali v expresnom čase predtým zranených a dnes striedajúcich hráčov na ihrisko.“

Pavol Šafranko, autor rozhodujúceho gólu Podbrezovej: „Videl som Podia, že nabieha s loptou do krídelného priestoru. Snažil som sa teda dostať pred obrancu, čo sa mi podarilo a skóroval som. Tréner ma posielal na ihrisko s úlohou streliť gól, čo sa mi podarilo. Ešte som nebol stopercentne zdravotne v poriadku, ale kouč mi veril, že to zvládnem i na osemdesiat percent. Aj v tom druhom góle som bol zapojený, bola to pekná akcia. Môžeme byť spokojní. Išli sme vytrvalo za svojim cieľom, nepoddávali sme sa a to bolo tiež rozhodujúce.“

Nikodimos Papavasiliou, tréner Slovana Bratislava: „V poslednom zápase doma so Zlatými Moravcami sme ukázali charakteristiky, ktoré musíme preniesť do všetkých stretnutí. Dnes sme však také odhodlanie na ihrisku neukázali. Trvalo nám tridsať minút, aby sme sa dostali do zápasu. Ak nepôjdeme od začiatku na sto percent, tak zápas nemôžeme vyhrať. Kľúčovým momentom tohto duelu bola šanca Priškina, po ktorej sa od nás odklonilo šťastie. Ak by túto príležitosť náš útočník premenil, bol by to iný zápas. Nechceme sa na nič vyhovárať. Chlapci neukázali žiadny charakter, nedokázali zareagovať na nepriaznivý stav. Musíme si to rozobrať, je to neakceptovateľné od každého jedného hráča. Som na nich nahnevaný, pretože prístup nebol na mieste. Ak nedajú do toho sto percent, nemôžu vyhrať.“

Ružomberok si na Liptove podelil body s Trnavou

Do polovice prvého polčasu sa hrala zväčša prelínala iba medzi šestnástkami, bez akéhokoľvek vzruchu v pokutovom území. Až v 23. min. prišla akcia hostí a Jirka otestoval domáceho gólmana Macíka. Potom dianie na ihrisku ožilo. V 31. min. ružomberský stopér Kružliak urobil pri rozohrávke školácku chybu, ktorú Jirka potrestal otváracím gólom – 0:1. Gal-Andrezly vzápätí mohol odpovedať, ale v sľubnej pozícii minul bránu Spartaka. V 38. min. už ale domáce publikum roztlieskal Chrien, keď po centri Kupca hlavou prekonal Jakubecha.

Do druhého polčasu sa stúpili aktívnejšie hostia, no boli to Liptáci, ktorí mohli ísť do vedenia. Po sóle Chriena, ktoré v 59. min. skončilo na ľavej žrdi, si domáci pýtali penaltu. Od tejto chvíle zverenci N. Hrnčára očividne pridali a vynútili si veľký tlak. Dve veľké príležitosti nevyužil Mareš. V 75. min. Hladík vo vlastnej šestnástke odstavil Lačného, keď zákrok Trnavčana zaváňal pokutovým kopom. V 87. Jakubech nad vtlačil bombu Gala-Andrezlyho. Ružomberský tlak druhý gól však nepriniesol.

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 1:1 (1:1)
Góly: 38. Chrien - 31. Jirka. Žlté karty: Rozhodoval: Marhefka – 2457 divákov.

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Nagy – Daniel, Ďubek (61. Sapara), Chrien (82. Faško), Gal-Andrezly – Mareš (66. Lačný).

Trnava: Jakubech – Godál, Hladík, Greššák, Čonka – Eder (46. Bello), Oravec – Jirka, Košťál (68. Halilovič), Gagnon (52. Schranz)– Yao.

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "V prvom polčase bola na našich kopačkách určitá nervozita, netrpezlivosť, boli sme v niektorých situáciách uponáhľaní. Cez prestávku sme si povedali, že treba sa upokojiť a šance si vypracujeme. To sa aj stalo, druhá polka priniesla našu absolútnu dominanciu, množstvo aj stopercentných príležitostí. Škoda, že sme ich nevyužili. Ostatné veci nebudem komentovať.“

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: „Prvý polčas bol z našej strany celkom slušný, domácich sme nepustili do vyložených šancí. Po chybe ružomberskej obrany sme sa Jirkom dostali do vedenia, škoda, že potom mužstvo inkasovalo gól po situácii, na aké sme chalanov upozorňovali pred zápasom. Druhý polčas, bol z našej strany absolútna kalamita, niektorí hráči si asi myslia, že majú v kádri alebo v zostave isté miesto. Aj týmto im dávam jasne najavo, že to tak nie je. A budú sa musieť veľmi rýchlo zobudiť. Lebo vo štvrtok nás čaká veľmi dôležitý zápas.“

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava ŽP Šport Podbrezová