Francúszke mesto Nice žije v strachu: Po útoku zrušili aj majstrovstvá Európy

Teroristický útok v Nice si vyžiadal 84 obetí
Teroristický útok v Nice si vyžiadal 84 obetí

NICE – Pre júlový teroristický útok v Nice sa v tomto juhofrancúzskom meste neuskutočnia od 14. do 18. septembra majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike. Prvýkrát na šampionáte mali okrem pretekárov do 23 rokov a juniorov štartovať aj profesionáli z kategórie elite. Starosta mesta Philipp Pradal odvolal podujatie z bezpečnostných dôvodov.

V Nice zahynulo 14. júla pri oslavách Dňa dobytia Bastily 84 ľudí. Tridsaťjedenročný atentátnik tuniského pôvodu vletel s nákladným vozidlom do davu ľudí. Pri útoku ďalšie stovky zranil. "Nevieme zabezpečiť v meste stopercentnú bezpečnosť pre účastníkov šampionátu," priznal starosta. 

"Chápem rozhodnutie ľudí z Nice. Júlový útok máme stále v čerstvej pamäti. Usilovne hľadáme nové dejisko, pracujeme teraz s dvoma alternatívami. Jedna je vo Francúzsku, druhá mimo neho. Rozhodnutie musíme prijať rýchlo, šampionát by sa mal uskutočniť v stanovenom termíne," uviedol na webe Francúzskej cyklistickej federácie jej šéf a zároveň prezident Európskej cyklistickej únie David Lappartient. 


Tagy: Nice Majstrovstvá Európy teroristický útok cestná cyklistika

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA