Jedna zničená raketa a nervy: Serena prerušila čiernu sériu s Cornetovou a postúpila

Serena Williamsová po víťazstve v 2. koleSerena Williamsová po víťazstve v 2. kole Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Stálo ju to jednu zničenú raketu a trochu nervov v prvom sete, ale Serena Williamsová postúpila do osemfinálového 3. kola dvojhry žien na OH v Riu de Janeiro. Obhajkyňa zlata v tejto disciplíne z Londýna 2012 vo svojom druhom singlovom vystúpení na olympijskom turnaji zdolala Francúzku Alizé Cornetovú 7:6 (5), 6:2. Zaujalo až 36 nevynútených chýb a štyri stratené podania v Američankinom podaní.

"Potrebovala som sa trocha uvoľniť. Neraz mi chýbali centimetre, ale takéto údery nezvyknem kaziť. Potrebovala som nájsť cestu k náprave," priblížila dianie v prvom sete Serena.

Líderka svetového rebríčka vstúpila do zápasu razantne, získala prvé tri gemy a rýchlo nazbierala 17 víťazných úderov proti súperkiným štyrom. Potom ale na favoritku doľahla kríza, z 3:0 bolo 4:5 a tri setbaly Cornetovej na príjme. Williamsová ich odvrátila a potom v tajbrejku získala set vo svoj prospech. V druhom takisto viedla 3:0, ale drámu už nepripustila, výhodu servisu nevyužila iba raz a dotiahla zápas do víťazného konca. Prerušila tým šnúru troch prehier s francúzskou súperkou. Všetky tri sa zrodili v sezóne 2014.

"Áno, motivovalo ma to, pretože v minulosti sa mi proti nej veľmi nedarilo. Alizé zvykne hovoriť, že vie, ako má proti mne hrať. Pravda je taká, že naše vzájomné zápasy ma nikdy nezastihli v najlepšej forme. Dnes som veľmi chcela vyhrať, pretože ona proti mne vie vytiahnuť svoj najlepší tenis," povedala podľa oficiálnej stránky ITF Williamsová. V osemfinálovom treťom kole ju čaká Ukrajinka Elina Svitolinová nasadená ako pätnásta. S 21-ročnou Odessankou má oveľa priaznivejšiu bilanciu, v štyroch vzájomných súbojoch na okruhu s ňou neprehrala a stratila jediný set.

Serena Williamsová po víťazstve Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Dvojhra žien - 2. kolo:

Jekaterina Makarovová (Rus.) - Karolína Schmiedlová (SR) 3:6, 6:4, 6:2
Serena Williamsová (USA-1) - Alizé Cornetová (Fr.) 7:6 (5), 6:2
Angelique Kerberová (Nem.-2) - Eugenie Bouchardová (Kan.) 6:4, 6:2
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-3) - Nao Hibinová (Jap.) 6:1, 6:1
Madison Keysová (USA-7) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 7:5, 6:7 (4), 7:6 (5)
Svetlana Kuznecovová (Rus.-8) - Monica Niculescová (Rum.) - bez boja, Niculescová nenastúpila pre zranenie v dolnej časti chrbta
Sara Erraniová (Tal.) - Barbora Strýcová (ČR-16) 6:2, 6:2
Kirsten Flipkensová (Belg.) - Lucie Šafářová (ČR) 6:2 - skreč, Šafářová odstúpila pre žalúdočnú virózu
Daria Kasatkinová (Rus.) - Čeng Saj-saj (Čína) 6:1, 6:4
Laura Siegemundová (Nem.) - Šuaj Čang (Čína) 6:2, 6:4