Fantastický Sagan valcuje konkurenciu: Pred olympiádou ohuruje skvelou formou!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: facebook Peter Sagan

UTAH - Peter Sagan zaznamenal ďalšie víťazstvo v rámci prípravy na olympijské preteky horských bicyklov v Riu de Janeiro.

Na podujatí Midweek MTB Race v Park City v americkom Utahu zvíťazil s veľkým náskokom 6:34 min pred Geoffom Montaguem. Tretí skončil s odstupom 6:36,7 min John Osguthorpe. Podľa informácií na facebookovom profile pretekov Midweek MTB Race Sagan sa na rozdiel od predchádzajúceho podujatia Pierre´s Hole 50/100 Bike Race tentoraz predstavil v kategórii profesionálov a na štarte dal súperom dvojminútový náskok.

"Som rád, že sa môžem predstaviť na týchto pretekoch v tomto peknom prostredí. Je to pre mňa príprava na olympijské hry," povedal Peter Sagan v krátkom videu na facebookov profile pretekov. Peter Sagan by sa mal v dejisku OH v Riu de Janeiro objaviť 14. augusta, hoci jeho preteky v cross-country prídu na rad až v posledný deň súťaží 21. augusta. 

Jeho najbližším človekom v Riu okrem manželky Katky bude dlhoročný tréner Peter Zánický. "Do Brazílie odlietame s masérom 13. augusta, na druhý deň by som sa mal v Riu stretnúť už s Petrom. Chce prísť v predstihu a priamo na mieste absolvovať záverečnú prípravu, aby sa dobre aklimatizoval a oboznámil s konkrétnymi podmienkami," potvrdil pre denník Pravda Peter Zánický. 

Midweek MTB Race - Pro Men - výsledky: 
1. Peter Sagan 1:04:05,6 h, 2. Geoff Montague +6:34,7 min, 3. John Osguthorpe +6:36,7, 4. Justin Desilets +8:28,8, 5. Brett Denney +9:26,3 

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook Peter Sagan
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články