Veľký cyklistický prestup: Trek-Segafredo ulovil hviezdnu náhradu za Cancellaru!

John DegenkolbJohn Degenkolb Zdroj: SITA/AP

BERLÍN - Cyklistický tím Trek-Segafredo prostredníctvom oficiálneho konta na sociálnej sieti twitter potvrdil príchod nemeckého jazdca Johna Degenkolba zo zoskupenia Giant-Alpecin.

Dvadsaťsedemročný klasikár podpísal kontrakt na tri roky, v americkom družstve s licenciou World Tour sa stretne s hviezdnym vrchárom Albertom Contadorom či čerstvou akvizíciou z IAM Cycling Jarlinsonom Pantanom. Rodák z Gery bude v Treku klasikárskou náhradou za Fabiana Cancellaru, ktorý sa lúči s kariérou.

Degenkolb je víťazom monumentálnych klasík Miláno-San Remo a Paríž-Roubaix z vlaňajška. Na začiatku tejto sezóny mal veľkú smolu, keď ho spolu s piatimi tímovými kolegami zrazila na sústredení v španielskom mestečku Calp neopatrná postaršia britská vodička. Nemec takmer prišiel o časť ukazováka na ľavej ruke, podstúpil chirurgické zákroky tržnej rany na stehne a zlomenej ramennej kosti. Sezónu odštartoval na začiatku mája, jeho doterajšími najlepšími výsledkami sú dve druhé miesta na aktuálnych pretekoch Arctic Race of Norway. Na Tour de France boli jeho maximom štvrté priečky zo 14. a 16. etapy. 

Viac o téme: John Degenkolb Trek-Segafredo
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články